به روز شده: 11 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 77586
زمان انتشار: چهارشنبه 27 فروردین 1399 - 16:05:10
علی باقری کنی در دیدار با نماینده‌ی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل:

کشوری که در مبارزه ایران با مواد مخدر مانع‌تراشی کند، شریک مافیای مواد مخدر است

کشوری که در مبارزه ایران با مواد مخدر مانع‌تراشی کند، شریک مافیای مواد مخدر است
حقوق بشر  > ایران  - معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر رئیس قوه قضائیه، گفت: ممانعت برخی از کشورهای غربی در دسترسی ایران به تجهیزات سخت‌‌افزاری و نرم‌­افرازی مقابله با قاچاق مواد مخدر،بیانگر آن است که این کشورها نه ­تنها قصد مبارزه‌­ی جدی با تولید و توزیع مواد مخدر در جهان را ندارند، بلکه شریک مافیای مواد مخدر نیز هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، الکساندر فدولوف، نماینده­‌ی دفتر  مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل در تهران با علی باقری کنی معاون بین­‌الملل و حقوق بشر رئیس قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

معاون امور بین­‌الملل و حقوق بشر قوه‌­ی قضاییه با اشاره به هم­جواری ایران با بزرگ­ترین تولیدکننده­‌ی مواد مخدر جهان، تصریح کرد: ممانعت برخی از کشورهای غربی در دسترسی جمهوری اسلامی ایران به تجهیزات سخت‌‌افزاری و نرم‌­افرازی مقابله با قاچاق مواد مخدر بیانگر آن است که این کشورها نه ­تنها قصد مبارزه‌­ی جدی با تولید و توزیع مواد مخدر در جهان را ندارند، بلکه از تولید و توزیع آن سود هم می‌­برند. از این­رو کشورهایی که در مسیر مبارزه­‌ی ایران با مواد مخدر مانع‌­تراشی می­‌کنند، شریک مافیای مواد مخدر هستند.

علی باقری با اشاره به این که جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با مواد مخدر صدها شهید تقدیم کرده است، تأکید کرد: انتظار ایران این است که سازمان ملل در قبال جان سربازان ایرانی بی‌­تفاوت نبوده و در مقابل تحریمِ تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با مواد مخدر از سوی امریکا و برخی کشورهای اروپایی ساکت نباشد.

معاون امور بین­‌الملل و حقوق بشر قوه­‌ی قضاییه با تأکید بر این که تولید مواد مخدر پس از حضور اشغالگران امریکایی و متحدان غربی آن در افغانستان بیش از 50 برابر شده، به ارتقای توانمندی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و گفت: با وجود مانع‌­تراشی­‌های کشورهای غربی، توان مقابله­‌ی همه­‌جانبه­‌ی ایران با مواد مخدر در عرصه­‌های اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی و قضایی در طول سال­‌های گذشته به­ شدت افزایش یافته که دستاوردهای زیادی را هم به­ دنبال داشته است.

علی باقری کنی با اشاره به برخی زمینه­‌های همکاری میان ایران و دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل، اظهار داشت: با توجه به سیاست قوه­‌ی قضاییه برای بسط عدل و قبض دستگاه عدلیه، پیشگیری جایگاه بسزایی در سیاست­‌های قضایی داشته و به همین دلیل جمهوری اسلامی از همکاری در این امر استقبال می­‌کند.

معاون امور بین‌­الملل و حقوق بشر قوه­‌ی قضاییه با اشاره به ابتکار بی­‌نظیر جمهوری اسلامی در اعطای مرخصی به حدود یک­صد هزار زندانی، تصریح کرد: مرخصی  ۱۰۰ هزار زندانی علاوه بر این که بیانگر اهتمام عملی جمهوری اسلامی به کرامت انسانی است، نشان­‌دهنده­‌ی باور دستگاه قضایی به اصلاح مجرمان برای بازگشت به جامعه و اعتماد قوه­‌ی قضاییه به سازوکارهای تربیتی زندان­‌ها است تا جایی که ترتیبات آزادی ۱۰۰هزار زندانی را در یک مقطع زمانی در سطح کشور فراهم کرده ­است.


الکساندر فدولوف در دیدار با علی باقری کنی

نماینده­‌ی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل در تهران نیز با اشاره به سوابق کاری انتظامی و سیاسی خود در امر مبارزه با مواد مخدر در سطوح ملی و بین­‌المللی تصریح کرد: به ­عنوان کسی که طی سالیان گذشته در مقام افسر ارشد پلیس مبارزه با مواد مخدر و دیپلمات فعالیت کرده‌ام، شهادت می‌­دهم که بهترین اقداماتی که در مبارزه با مواد مخدر در سطح جهان در حال انجام است، در ایران محقق می­‌شود و باید از این بابت از ایران قدردانی کرد.

وی با اشاره به ظرفیت­‌های دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل به فهرستی از عرصه‌­های همکاری­ در زمینه­‌های حقوقی و  قضایی اشاره کرد و آمادگی این دفتر را برای اجرای برنامه‌های همکاری دوجانبه در سال جاری اعلام نمود.

کد مطلب: 77586
زمان انتشار: چهارشنبه 27 فروردین 1399 - 16:05:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد