به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 77667
زمان انتشار: جمعه 5 اردیبهشت 1399 - 13:44:49

تشویق زنان به فراگیری بیشتر فناوری‌های نوین

زنان  - دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات، ضمن تشویق دختران و زنان جوان به فراگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات خطاب به آنان گفت: جهان نمی‌تواند استعداد شما را نادیده بگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آنتونیو گوترش در پیامی به مناسبت فرارسیدن روز " دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات"، با صدور بیانیه ای ضمن تشویق دختران و زنان جوان به فراگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات خطاب به آنان گفت: این روز به طور کلی دختران و زنان جوان را تشویق می کند تا قابلیتی پرشور در حیطه کاری فناوری اطلاعات و ارتباطات را تجربه کنند، همچنین به ترغیب دولت ها، صنعت و جامعه علمی در راستای توسعه راهبردها برای تجهیز و پشتیبانی از دختران متقاضی چنین شغل هایی می پردازد.

وی افزود: همه گیری جهانی و بی سابقه کووید - ۱۹ ، بسیار مؤثرتر از هر جمله قابل بیانی، اهمیت حیاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات را به جامعه نشان داده است. با وجود میلیاردها نفر از مردم قرنطینه شده در خانه و کسب و کارهای بسته شده از نیویورک گرفته تا نایروبی و خدمات بهداشتی آسیب دیده تا مرز نابودی، شبکه های دیجیتال نقش مهمی در ادامه کار ایفا می کنند. این شبکه ها ارتباط ما با یکدیگر را حفظ کرده و درحین پشتیبانی از کارکنان سلامت برای درمان بیماران، پژوهشگران کوشا را در تهیه واکسن توانمند می کنند.

گوترش تصریح کرد: فناوری های دیجیتال کلید موفقیت ما خواهند بود، تحلیل مولکولی دیجیتال به کارگروه ها در درک ویروس و بنابراین مورد هدف قرار دادن نقاط ضعف آن کمک می کند، مدل سازی اپیدمیولوژیک دیجیتال به ما در درک رفتار ویروس در راستای جلوگیری از شیوع آن کمک می کند. با این وجود، هنگامی که زنان از انجام چنین کارهایی محروم هستند، ما نابرابری ها و کلیشه های جنسیتی را تکرار و عمیق می کنیم و با تولیداتی که نیازهای نیمی از جمعیت را به طور مناسب برطرف نکرده، شکاف دیجیتالی جنسیتی را بیشتر می کنیم.

طبق گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، دبیر کل سازمان ملل خطاب به زنان و دختران تأکید کرد: راه حل های دیجیتال برای هر چالش اصلی پیش روی نسل شما بسیار مهم هستند، جهان نمی تواند استعداد شما را نادیده بگیرد، برای نجات سیاره ما و مردم آن، انتخاب چه شغلی ارزنده تراز تسلط بر مهارت های دیجیتالی به شما کمک خواهد کرد.

کد مطلب: 77667
زمان انتشار: جمعه 5 اردیبهشت 1399 - 13:44:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب