به روز شده: 9 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 77818
زمان انتشار: سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 - 10:09:13

شتاب طرح‌های ارتقای توانمندی زنان سرپرست خانوار با شیوع کرونا

شتاب طرح‌های ارتقای توانمندی زنان سرپرست خانوار با شیوع کرونا
زنان  - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: با شیوع ویروس کرونا و بحران‌های اقتصادی آن، اجرای طرح‌های این معاونت برای ارتقای توانمندی اقتصادی زنان سرپرست خانوار شتاب بیشتری گرفت.

معصومه ابتکار با تاکید بر این که معاونت امور زنان از همان نخستین روزهایی که مباحث مرتبط با کرونا و بحران آن مطرح شد، پای کار آمد، اظهار داشت: با شیوع ویروس و بحران های اقتصادی پساکرونا، طرح های موجود معاونت برای ارتقای توانمندی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مورد توجه قرار گرفت. برای دوری کارگاه هایی که عمدتا زنان سرپرست خانوار در آن فعالیت دارند از تعطیلی، زنان سرپرست خانوار را برای تولید محصولات بهداشتی و مورد نیاز برای مقابله با کرونا حمایت و تشویق کردیم؛ تولیداتی که می تواند به بهبود شرایط بهداشتی، اشتغال و دوری از تعطیلی کارگاه ها کمک کند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در گفتگو با ایرنا، یادآور شد: از نیمه های اسفند سال گذشته این اتفاق افتاد و بسیاری از کارگاه ها بخصوص آن ها که در کار خیاطی فعال بودند به سمت تولید محصولات بهداشتی و مقابله ای با کرونا سوق یافتند. خوشبختانه برای بوجود آوردن فرصت های جدید اشتغال، فعالان و تشکل ها پا به میدان گذاشتند و فعالیت هایی را شروع کردند.

وی توضیح داد: پس از شیوع ویروس کرونا، موضوع بحران های خانواده و آسیب ها هم مورد اهمیت قرار گرفت و راهکارهای کاهش آسیب ارائه شد. موضوعی که همواره مورد توجه معاونت بود و به همین منظور در سال ۹۸، دوره چهار روزه توان افزایی ۱۲۰۰ سازمان مردم نهاد را در هشت منطقه اجرایی کردیم و برای این که از این شبکه به خوبی بتوان بهره برد مسئولیت را بر عهده زنان مدیران کل امور بانوان استان ها نهادیم تا تشکل ها را سازماندهی کنند تا این تشکل ها در موضوعاتی مانند کرونا فعال و ظرفیت سازی شوند.

ابتکار با بیان این که این معاونت تلاش کرده دستورالعمل ها و آموزش های مخصوص دوره کرونا را هم برای این تشکل ها برگزار کند،گفت: برای سازمان های مردم نهاد، مجموعه ای از این آموزش ها در شبکه های مجازی بارگذاری شده مبنی بر اینکه چطور و در چه موضوعاتی می توانند فعالیت کنند.

وی از بازخوردها و پیشنهادات خلاقانه این سازمان های مردم نهاد درباره آموزش های صورت گرفته یاد کرد و گفت: بخشی از آنها را برای رئیس جمهوری ارسال کردیم؛ پیشنهادهایی مبنی بر اینکه برای مشاغل جدید و کاهش فشارهای موجود و آسیب هایی که به خانواده ها وارد می شود، چه کارهایی در شرایط کرونا می توان انجام داد.

 

کد مطلب: 77818
زمان انتشار: سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 - 10:09:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب