به روز شده: 11 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 77848
زمان انتشار: شنبه 20 اردیبهشت 1399 - 09:56:35

کمک‌های مؤمنانه به خانواده‌های زندانیان

کمک‌های مؤمنانه به خانواده‌های زندانیان
قوه قضائیه  - سیدحشمت اله حیات الغیب گفت: برنامه کمک های مومنانه که دستور مقام معظم رهبری است، با تشکیل ۱۵ اکیپ از مددکاران و کارکنان ادارات فرهنگی تربیتی زندان ها، با جدیت ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،مدیرکل زندان های استان تهران ضمن اعلام این خبر گفت: در شرایط اقتصادی کنونی و بحران کرونا که بسیاری از خانواده ها به ویژه خانواده های زندانیانی که نان آور و سرپرستشان در زندان به سر می برد، با مشکل مالی مواجه شده اند، اهدای کمک های مومنانه می تواند گوشه ای از مشکلات آنان را رفع کند.

سیدحشمت اله حیات الغیب افزود: کمک به نیازمندان یکی از مهمترین آموزه های دین اسلام است و بسیار مورد تاکید می باشد و چه خوب است که در شب های ماه پربرکت رمضان به یاری نیازمندان برویم و بهترین زمانی که انسان می تواند انفاق کند در مورد نیازمندانی است که موانعی مانند حبس، مشکلاتی برای خانواده هایشان به وجود آورده است. برخی از این افراد، خانواده های آبرومندی هستند و به گونه ای زندگی می کنند که به نظر می رسد افراد بی نیازی هستند و در انفاق پنهانی آبروی فرد نیازمند حفظ می شود.

وی تأکید کرد: بر همین اساس و بنا بر برنامه کمک های مومنانه که دستور مقام معظم رهبری است، با هماهنگی مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تهران، ۱۵ اکیپ سه نفره بدون جلب توجه همسایگان، به درب خانه های زندانیانی که امکان حضور در مددکاری زندان را ندارند، مراجعه نموده و کارت هدیه های ۴۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومانی به خانواده هایشان اهداء می نمایند.

حیات الغیب ادامه داد: برخی از خانواده ها نیز که مشکل رفت و آمد نداشتند، به مددکاری زندان ها مراجعه نموده، این هدیه را دریافت نمودند. علاوه بر این کمک، تمام خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده های زندانیان نیز که سه هزار و ۱۰۰ خانوار هستند، کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی یا بیشتر دریافت نموده اند و در مجموع به این خانواده ها حداقل ۸۰۰ هزار تومان کمک نقدی اهداء شده است.

وی همچنین اظهار داشت: کمک های مومنانه به خانواده های زندانیان نیازمند با جدیت ادامه دارد و امید است مشکلات اقتصادی مردم به ویژه خانواده های زندانیان هر چه سریعتر مرتفع گردد.

طی روزهای اخیر ۵ هزار خانوار کمک های مومنانه را از طریق اکیپ های اعزامی، طی کارت های هدیه دریافت نموده اند و این امر تا پایان ماه مبارک رمضان با جدیّت ادامه دارد.

 

کد مطلب: 77848
زمان انتشار: شنبه 20 اردیبهشت 1399 - 09:56:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری