به روز شده: 8 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 77972
زمان انتشار: یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 - 15:12:56

رئیس انجمن کلیمیان تهران: خسارتی به زیارتگاه اِستر و مُردخای وارد نشده‌

رئیس انجمن کلیمیان تهران: خسارتی به زیارتگاه اِستر و مُردخای وارد نشده‌
اقلیت ها  - رئیس انجمن کلیمیان تهران گفت: برخلاف شایعات منتشر شده در برخی رسانه ها، کوچکترین مشکل و خسارتی برای زیارتگاه «اِستر و مُردخای» به وجود نیامده‌است.

«همایون سامه یح» روز یکشنبه پس از بازدید از بخش های مختلف این مقبره اظهار داشت: اقلیت های مذهبی به ویژه کلیمیان زیر سایه نظام جمهوری اسلامی و حمایت های همه جانبه از سوی دولت در این کشور زندگی می کنند و شکرگزار خدمات دولت و نظام به جامعه کلیمیان هستند.

رییس انجمن کلیمیان تهران افزود: ما بردرانه در کنار مسلمانان در حال زندگی هستیم و کوچکترین مشکلی برای زندگی در ایران نداریم؛ همچنین تمامی فرایض مذهبی کلیمیان به صورت آزادانه در حال برگزاری است.

سامه یح، انتشار شایعات و بزرگنمایی آنها را نادرست دانست و اضافه کرد: زیارتگاه استر و مردخای به طور کامل سالم است و تنها در گوشه ای خارج از این مجموعه شاید موکتی سوخته باشد که این موضوع از سوی دشمنان نظام جمهوری اسلامی بزرگنمایی شده و اقدام به تبلیغ منفی علیه این کشور کردند.

نماینده منتخب کلیمیان در مجلس یازدهم تاکید کرد: جامعه ایرانیان یهودی و کلیمی به هیچ عنوان اجازه نمی دهد دشمنان جمهوری اسلامی ایران از آنها به عنوان ابزاری برای دستیابی مقاصد منفی خود استفاده کنند.

 

 

کد مطلب: 77972
زمان انتشار: یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 - 15:12:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب