به روز شده: 4 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 78054
زمان انتشار: سه شنبه 6 خرداد 1399 - 08:07:59

علی باقری: حاج قاسم بزرگترین مدافع حقوق ملت‌ها بود/ فیلم

حقوق بشر  - دبیر ستاد حقوق بشر درباره رسالت و نقش حاج قاسم سلیمانی در منطقه، می‌گوید: ملت‌های مظلوم منطقه مثل یمن، عراق، سوریه و ... تمامیت ارضی و استقلال و آزادی خود را مرهون مجاهدت و ابتکار حاج قاسم‌اند.

 


علی باقری، معاون امور بین‌الملل و حقوق‌بشر قوه قضائیه درباره نقش سردار سپهبد شهید سلیمانی در منطقه،اظهار داشت: حاج قاسم، بزرگترین مدافع حقوق ملت‌ها بود که پرداختن به این موضوع در رسانه‌ها مغفول مانده است .

وی در خصوص اینکه چرا رسانه‌های غربی مانع انعکاس این مضوع می‌شوند، گفت: طرف مقابل ما از نظر مفهوم‌سازی در رسانه‌ها اقدامی را که به نفع خودش است، مطرح می‌سازد؛ بدین معنی که مفهومی را به عنوان حقوق بشر درباره افرادی که منافع آنها را تأمین می‌کنند، در عرصه‌های سیاسی، رسانه‌ها و سازو کارهای بین‌المللی به نفع خودشان، برجسته می‌کنند و انعکاس می‌دهند، اما در عین حال مفهوم بسیار بزرگتری را که همان حقوق ملت‌هاست را مخفی می‌کند و مانع انعکاس آن می‌شوند.

دبیر ستاد حقوق بشر، با تأکید بر نقش و رسالت اصلی حاج قاسم در صیانت از انقلاب اسلامی، افزود: نقش حاج قاسم صیانت از حقوق ملت‌ها بود، ملت‌های مظلوم منطقه مثل عراق، سوریه، یمن، فلسطین و لبنان و ... منافع ملی، تمامیت ارضی و استقلال و آزادی خود را مرهون ابتکار حاج قاسم‌ هستند؛ این یک واقعیت است که هیچ فردی نمی‌تواند آن را کتمان کند.

وی تصریح کرد: در زمان داعش همه می دیدند که وضعیت عراق، دغدغه های مردم، ارکان سیاسی و نظامی آنها چگونه بود، اما با ایفای نقش حاج قاسم ورق به نفع مردم این کشورها برگشت. پس این موضوع یک صفت تزیینی برای حاج قاسم نیست، بلکه این امر یکی از رسالت‌های بزرگ انقلاب اسلامی است که پرچم آن را شهید سلیمانی توانست در این مقطع برافراشته سازد و در اهتزاز نگه دارد .

باقری تأکید کرد: حاج قاسم به قدری برای این انجام و حفظ این رسالت تلاش و مجاهدت کرد که همانند عجین شدن واژه عدالت با حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام، واژه صیانت از حقوق ملت‌ها نیز با نام شهید سلیمانی عجین شده و جداشدنی نیست.

 

کد مطلب: 78054
زمان انتشار: سه شنبه 6 خرداد 1399 - 08:07:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد