به روز شده: 1 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 78117
زمان انتشار: سه شنبه 13 خرداد 1399 - 15:31:26

جزئیات طرح حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان

جزئیات طرح حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان
کودکان  - مدیرکل بهزیستی شهرستان تهران جزئیات طرح حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان را که قرار است از اواخر خرداد ماه در سطح شهر تهران اجرایی شود را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سعید آرام با حضور در جلسه شورای اسلامی استان تهران به تشریح طرح حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان پرداخت و گفت: کار کودک نه تنها روند رشد و شکوفایی را از کودک می‌گیرد بلکه در آینده موجب ایجاد آسیب می‌شود. به همین دلیل باید توجه ویژه‌ای به کودکان کار و خیابان و آسیب‌دیده داشته باشیم و نباید به آن‌ها به عنوان کار اضافه نگاه کنیم بلکه لازم است با برنامه‌ریزی نسبت به توانمندسازی آنان اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: طرح حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان قرار بود از اواخر سال ۹۸ اجرایی شود که به علت شیوع کرونا اجرای آن به تاخیر افتاد البته در این مدت نیز ما نسبت به توزیع بسته‌های بهداشتی میان کودکان کار و خیابان و خانواده‌های آنان اقدام کردیم تا از شیوع این بیماری در میان این افراد جلوگیری شود. در این جهت ۱۶ هزار پک بهداشتی بین کودکان کار توزیع و آموزش‌هایی توسط تیم‌های متخصص به این کودکان ارائه شد.

مدیرکل بهزیستی تهران در تشریح شاخص‌های طرح جدید حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان گفت: کودک در اجرای این طرح از اهمیت زیادی برخوردار است و توانمندسازی کودک با استفاده از ظرفیت خانواده در دستور کار قرار دارد و سعی داریم با حفظ شأن کودکان نسبت به حمایت اجتماعی آنان اقدام کنیم.

وی افزود: در این طرح از ظرفیت سمن‌ها برای شناسایی کودکان استفاده می‌شود و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده اجرای طرح از اواخر خرداد ماه با شروع شناسایی آغاز می‌شود.

مدیرکل بهزیستی شهرستان تهران با اشاره به اینکه چهار مرکز اسکان موقت برای این کودکان در نظر گرفته شده که دو مرکز برای اتباع هستند، اظهارکرد: اتباع تا ۲۱ روز در این مراکز نگهداری می‌شوند و در این مدت اداره کل اتباع نسبت به تعیین تکلیف آنان اقدام می‌کند.

وی اضافه کرد: دو مرکز اسکان نیز برای کودکان ایرانی در نظر گرفته شده است و پس از شناسایی این کودکان بلافاصله تیم‌های تخصصی نسبت به شناسایی خانواده‌های آنان و توانمندسازی‌شان اقدام می‌کنند. هر چند که از سه هفته قبل کار توانمندسازی ۶۰۰ کودک آغاز شده است.

کد مطلب: 78117
زمان انتشار: سه شنبه 13 خرداد 1399 - 15:31:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب