به روز شده: 1 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 78195
زمان انتشار: جمعه 23 خرداد 1399 - 16:48:57
دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با سفیر فرانسه در تهران؛

باقری: امتداد اعتراضات آمریکا در اروپا بیانگر بیداری مردم و ناکامی امپراطوری رسانه‌ای غرب است

باقری: امتداد اعتراضات آمریکا در اروپا بیانگر بیداری مردم و ناکامی امپراطوری رسانه‌ای غرب است
حقوق بشر  > ایران  - دبیر ستاد حقوق بشر گفت: اعتراضات گسترده‌ی مردمی در امریکا و امتداد آن به کشورهای اروپایی، بیانگر بیداری توده های مردم و ناتوانی امپراطوری رسانه‌ای غرب در اغوای مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه‌ی قضاییه در دیدار فلیپ تیه بو، سفیر فرانسه در تهران، ضمن تأکید بر لزوم مسئولیت‌پذیری اروپایی‌ها در قبال تعهد به بخش‌های خصوصی و دولتی ایران، بر جدیّت دستگاه قضایی برای صیانت از حقوق فردی و جمعی ایرانیان در سراسر جهان تصریح کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به این که صیانت از کرامت انسانها و رعایت حقوق بشر مبنای تدوین سیاست‌ها و اتخاذ تدابیر و نیز اقدام‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های داخلی و خارجی است، اظهار داشت: «ریشه‌ی تقابل غربی‌ها با ملت ایران در طول 4 دهه‌ی گذشته، باور و پایبندی استثناناپذیر ایران به حقوق ملتها و تلاش برای استیفای حقوق آنها است، در حالی که غربی‌ها تأمین منافع خود را بر هر چیزی از جمله حقوق ملتهای دیگر ترجیح می‌دهند».

باقری با اشاره به جنگها و تقابل‌های متنوع در منطقه طی چند دهه‌ی گذشته از جمله تقابل ملت عراق و صدام، ملت فلسطین و اشغالگران، ملت سوریه و تروریستها و ملت یمن و متجاوزان، افزود: «در تقابل میان دو جبهه‌ی ملتها از یکسو و دیکتاتورها و اشغالگران و تروریستها و متجاوزان از سوی دیگر، جمهوری اسلامی ایران همواره در طرف ملتها قرار داشته، ولی متأسفانه غربی‌ها با حمایت و پشتیبانی سیاسی، اقتصادی، نظامی و اطلاعاتی در طرف مقابلِ ملتها قرار گرفته‌اند».

دیدار سفیر فرانسه با علی باقری

معاون امور بین‌الملل قوه‌ی قضاییه با اشاره به این که اروپایی‌ها طی دو جنگ جهانی بهای سنگینی را برای رهایی از سلطه‌ی نازیسم آلمانی و دستیابی به استقلال پرداخت کرده‌اند، تصریح کرد: «پیروی غیرمسئولانه‌ی اروپایی‌ها از سیاستهای زیاده‌خواهانه‌ی رژیم امریکا از جمله اعمال تحریم‌های غیرقانونی و ضدانسانی علیه ملت ایران، زنگ خطر بازگشت سلطه‌ی نازیسم، اما با نقاب امریکایی بر گستره‌ی اروپا را به صدا درآورده است».

وی با انتقاد از لغو یکطرفه‌ی قراردادهای شرکتهای اروپایی با طرفهای ایرانی، بیان کرد: «دستگاه قضایی قطعاً در قبال تضییع حقوق فردی و جمعی ملت ایران ساکت نخواهد بود و از اینرو برای استیفای حقوق شرکتهای ایرانی که به واسطه‌ی رفتار غیرقانونی طرفهای اروپایی تضییع شده است، از همه‌ی ظرفیتهای قانونی خود استفاده خواهد نمود».

باقری با انتقاد از حضور و فعالیت گروهک تروریستی منافقین در فرانسه، تصریح کرد: «تروریسم مانند "گاز سمی" است و لذا ایجاد کوچکترین منفذ برای تروریستها، همه را بدون استثنا خفه خواهد کرد».

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اعتراض‌های مردم کشورهای غربی که در دوره‌ی اخیر از امریکا آغاز شده است، گفت: «استمرار اعتراضات گسترده‌ی مردمی در امریکا و امتداد آن به کشورهای اروپایی از یکسو ضعف‌ها و کاستی‌های بنیادین تفکر لیبرالیسم در عرصه‌ی تأمین حقوق اساسی انسانها را نمایان کرد و از سوی دیگر آغاز دوره‌ای جدید در غرب را که دو ویژگی اصلی آن "بیداری توده‌های مردم" و "ناتوانی امپراطوری رسانه‌ای در اغوای مردم" است، اعلام نمود».

دیدار سفیر فرانسه با علی باقری

سفیر فرانسه: آماده‌ی استمرار گفتگوهای دوجانبه هستیم


سفیر فرانسه نیز با بیان این که پاریس به استقلال ایران و نقشی که این کشور در منطقه و جهان دارد، احترام می‌گذارد، گفت: از نقش ایران در مبارزه با تروریسم آگاهیم و از آن حمایت می‌کنیم و ما نیز مانند ایران معتقدیم تنها راه حل بحران سوریه، راه حل سیاسی است.

فیلیپ تیه بو با بیان این که آماده‌ی استمرار گفتگوهای دوجانبه هستیم، افزود: برای استقلال، احترام متقابل و نقش کشورها در تامین امنیت منطقه خود، ارزش بسیاری قائلیم و به نقش ایران در تامین ثبات خلیج فارس نیز ارج می‌نهیم.

وی خاطر نشان کرد: فرانسه اهمیت بالایی برای گفتگو با ایران قائل است و معتقدیم در گفتگوها باید نظر و موضع ایران نیز لحاظ شود.

کد مطلب: 78195
زمان انتشار: جمعه 23 خرداد 1399 - 16:48:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد