به روز شده: 17 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 78196
زمان انتشار: شنبه 24 خرداد 1399 - 08:07:17

سازمان ملل خواستار حذف نژادپرستاری ساختاری در نظام قضایی و پلیس امریکا شد

سازمان ملل خواستار حذف نژادپرستاری ساختاری در نظام قضایی و پلیس امریکا شد
حقوق بشر  > جهان  - کمیته حذف تبعیض نژادی سازمان ملل متحد از دولت آمریکا خواست که اصلاحاتی را برای حذف نژادپرستی ساختاری در سیستم پلیس اعمال کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از اسپوتنیک، کمیته حذف تبعیض نژادی» سازمان ملل متحد روز جمعه از دولت آمریکا خواست که اصلاحاتی فوری را برای حذف تبعیض (نژادپرستی) ساختاری از سیستم پلیس اعمال کند.

این کمیته در بیانیه‌ای اعلام کرد که از دولت ایالات متحده آمریکا، مقام‌های دولتی و محلی این کشور می‌خواهیم که اصلاحات فوری و مناسبی را برای حذف اقدامات نابرابر نژادی یا تبعیض ساختاری در پلیس و نظام قضایی کیفری با توجه به حقوق قربانیان جنایات با انگیزه نژادی اعمال کنند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز گذشته گفت: در حال نهایی کردن فرمانی اجرایی است که اداره‌های اعمال قانون را تشویق به «اعمال استانداردهای جاری» می‌کند.

پیشتر «میشل باچلت» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نژادپرستی در آمریکا را «ساختاری» توصیف و آن را محکوم کرد و همچنین درباره حمله بی‌سابقه به خبرنگارانی که در حال پوشش اعتراضات در سراسر این کشور هستند، هشدار داد.

باچلت گفت: صداهایی که خواستار پایان دادن به قتل آمریکایی‌های سیاهپوست غیرمسلح هستند، باید شنیده شوند. صداهایی که خواستار پایان دادن به خشونت پلیس هستند، باید شنیده شوند. و همچنین صداهایی که خواستار پایان دادن نژادپرستی نهادینه و ساختاری هستند که جامعه آمریکا را تباه کرده، باید شنیده شوند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین درباره خشونت علیه خبرنگارانی که در حال پوشش اعتراض ها  در آمریکا هستند و در موارد دستگیری آن‌ها تاکید کرد: آنچه در حال روی دادن است، حمله‌ای بی‌سابقه علیه خبرنگاران است.

«جورج فلوید» مرد سیاهپوست آمریکایی اوایل خرداد ماه در حالی که دست هایش دستبند خورده بود، توسط ماموران پلیس بر روی خیابان خوابانده شد و یکی از افسران به مدت نزدیک به ۹ دقیقه زانوی خود را بر گردن وی فشار داد که منجر به قتل این شهروند آمریکایی شد.

فیلم منتشر شده از این جنایت انسانی، به سرعت در شبکه‌های مجازی پیچید و موج خشم و اعتراض علیه این رفتارهای نژادپرستانه را در سراسر ایالات متحده و حتی جهان برانگیخت.

 

کد مطلب: 78196
زمان انتشار: شنبه 24 خرداد 1399 - 08:07:17
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد