به روز شده: 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 78205
زمان انتشار: شنبه 24 خرداد 1399 - 16:21:50
معاون امور بین‌الملل مؤسسه صلح زیبا:

آمریکا نمی‌تواند با ارائه گزارش‌های مضحک سالانه افکار عمومی را از نژادپرستی در این کشور دور کند

آمریکا نمی‌تواند با ارائه گزارش‌های مضحک سالانه افکار عمومی را از نژادپرستی در این کشور دور کند
حقوق بشر  > جهان  - سامان نیازی گفت: آمریکا با ارائه گزارش های مضحک سالانه درباره سایر کشورها نمی‌تواند جلوی نشت دوربین حقایق کف خیابان‌های خشن و خونی از بی عدالتی و نژادپرستی در این کشور را بگیرد و افکار عمومی را از آنچه در آمریکا می‌گذرد، پرت کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، وزارت خارجه آمریکا بار دیگر با انتشار گزارشی مدعی شد که دولت ایران آزادی‌های مذهبی را نقض کرده است.

در این رابطه، سامان نیازی، معاون امور بین‌الملل مؤسسه حقوق بشری صلح زیبا در گفتگو با ستاد حقوق بشر، در واکنش به گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا ، موسوم به "آزادی های مذهبی"، اظهار داشت: در دنیای پر تناقض آمریکا و مبانی حقوق بشری معتقد به آن که تمام همتش دادن گزارش سالانه است، این گزارش چیزی شبیه به مراسم ختم برای حقوق بشر می‌باشد.

سامان نیازی

وی در ادامه با طرح سؤالی، تصریح کرد: آمریکای نژادپرستی که بنیادی‌ترین حق انسان یعنی حق حیات را نقض می‌کند، چگونه از نسل‌های دیگر حقوق بشر حرف می زند؟ آیا مقدمتأ نباید انسانی برای حیات باشد تا بعد سایر حق‌ها موضوعیت پیدا کند؟!

این کارشناس مسائل بین الملل، با اشاره به اقدام خشونت‌آمیز پلیس آمریکا در قتل شهروند سیاه‌پوست ایالات متحده، تأکید کرد: «جورج فلوید» فقط خطاب به وجدان‌های خالی از ارزش‌های انسانی آمریکایی در لحظات پایانی عمر خود می‌گفت می‌خواهم نفس بکشم...

وی یادآور شد: مناره‌های مساجد شیعی و سنی کردستان‌، کرمانشاه ، زاهدان و .... ناقوس‌های کلیسای اصفهان و کنیسه و آتشکده اصفهان ، یزد و... نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در مجلس و اصول ۱۴ و ۱۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، گزارش صادقانه آزادی‌های مذهبی و سایر نسل‌های حقوق بشری ملت یک پارچه ایران است.

نیازی خاطرنشان کرد: گزارش های سالانه و هزینه‌های تحمیلی بر ملت رنج کشیده آمریکا ناشی از ساخت و پرداخت‌های کاریکاتوری این گزارش‌ها بر گُرده مردم آمریکا اثری جز افتضاح در مدیریت کرونا و عدم توانایی تهیه ملزومات بهداشتی پزشکی و نقض فاحش حق برسلامت مردم آمریکا ندارد.

وی افزود: هژمونی اهریمنی رسانه‌ای آمریکا برخلاف رسالت ذاتی و ابزاری تامین حق بشری مردم دنیا مبنی بر جریان آزاد اطلاعات باهمه تلاشش نمی‌تواند جلوی دوربین نشت حقایق کف خیابان‌های خشن و خونی از بی عدالتی را بگیرد و گزارش‌های مضحک این چنینی هم افکار عمومی را از نژادپرستی و آنچه در آمریکا می‌گذرد، پرت نمی‌کند.

معاون بین‌الملل مؤسسه صلح زیبا در پایان خطاب به وزارت امور خارجه آمریکا، گفت: مردم ما حالشان خوب است، شما نگران مذهب و آزادی‌های مذهبی آنها نباشید. جمهوری اسلامی ایران، همه ادیان الهی و ابراهیمی را برای آرامش، صلح و کمال بشر می داند، همان ارزش‌هایی که بنیاد و حیات شما امروز در نابودی آنهاست؛ مردم شما اورژانسی به تنفس نیاز دارند.

کد مطلب: 78205
زمان انتشار: شنبه 24 خرداد 1399 - 16:21:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد