به روز شده: 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 78310
زمان انتشار: جمعه 6 تیر 1399 - 10:40:34

اعلام عناوین و برنامه های هفته افشای حقوق بشر آمریکایی

اعلام عناوین و برنامه های هفته افشای حقوق بشر آمریکایی
حقوق بشر  > ایران  - قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور سیاست های کلی و اهم برنامه های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، درباره برنامه های هفته حقوق بشر آمریکایی، اظهار داشت: ادعای دروغین دفاع از حقوق بشر دروغ ترین ادعای آمریکاست. بیشترین ناقض حقوق بشر نیز همین آمریکایی ها هستند و پرونده بسیار سیاهی از عناوین غارتگری و کشتار و فساد آنان در خاک کشورشان و سایر کشورها وجود دارد.

لطفی افزود: ما باید بازشناسی واقعی از آمریکا داشته باشیم و ماهیت حقیقی آمریکا، این ام الفساد قرن را برای ملت های دنیا و ملت عزیز ایران برملا کنیم که آنان نتوانند خوی چپاولگری خود را گسترش داده و بر ملت ها تحمیل کنند. جنایات آمریکایی ها در عراق، لیبی و بسیاری از کشورهای جهان غیرقابل انکار است.

وی گفت: انقلاب ما برای مبارزه با استعمار و استکبار و جهان خواران است و این هفته نیز به عنوان یک نماد برای این مبارزه نامگذاری شده است. در این هفته اتفاقات و جنایاتی رخ داد که مستقیماً و یا غیر مستقیم توسط آمریکایی ها به وقوع پیوست. یک نمونه آن در ششم تیرماه توسط گروه هایی که مورد حمایت آمریکا بودند رخ داد و سوءقصد به جان مقام معظم رهبری بود که بحمدالله ناموفق بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: سال گذشته نیز سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود که دولت ددمنش آمریکا این جنایت را به عهده گرفت.

لطفی بیان کرد: ششم تا دوازده تیرماه به عنوان هفته نمادین به این نام، نامگذاری شده است و این اقدامات و روشنگری ها باید در طی سال صورت بگیرد.

وی افزود: آمریکا در نیمه دوم قرن بیستم، نقش آفرین اصلی کوتاه در دنیا بوده است. آمریکایی ها در یک مقطع زمانی ۱۷۰ میلیارد دلار برای کنترل و کشتار جمعیت هزینه کردند که کشورهای آفریقایی و مسلمان به جمعیت حداقلی برسند و ما امروز در کشورمان با کاهش رشد جمعیت مواجه هستیم که این نیز از سیاست ها و برنامه های آمریکاست.

لطفی با بیان اینکه جنایاتی در ایران در تیرماه سال های آغازین انقلاب رخ داد که آمریکا مستقیم یا غیرمستقیم در این جنایات نقش داشت، افزود: ترور رهبری، انفجار دفتر حزب جمهوری و شهادت شهید بهشتی، بمباران شیمیایی منطقه سردشت، ترور آیت الله صدوقی، شلیک موشک به هواپیمای مسافربری در تیر ماه سال های ۶۰ تا ۶۷ رخ داده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور همچنین تصریح کرد: آمریکای امروز با از بین رفتن ۱۵۰ میلیون سرخ پوست و ۶۰ میلیون آفریقایی شکل گرفت. امریکا همواره با کودتا، لشکرکشی و ترور رهبران سیاسی دنبال سرنگون کردن دولت های مردمی بوده و هست. امریکا ۶۲ کودتا اجرا یا از آن حمایت کرده است. امریکا برای کاهش جمعیت کشورهای اسلامی هزینه کرده است و امروز ما با تهدید کاهش و پیری جمعیت مواجه هستیم.

لطفی با اشاره به جنایات آمریکا در کشورهای مختلف از جمله لشکرکشی به کامبوج، فیلیپین و ویتنام و تحریم ونزوئلا، سوریه، کوبا و ایران به بهانه های حقوق بشری، خاطرنشان کرد: در ادامه طرح معامله قرن، بخشی کرانه باختری به سرزمین های اشغالی افزوده می شود و هفته آینده آمریکا آن را رسماً اعلام می کند. این ها نمونه هایی از نقض حقوق بشر علیه کشورهای مختلف است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره برنامه های تدوین شده این هفته گفت: بسیاری از برنامه های ما در شرایط کرونایی امکان پذیر نیست و ما برنامه های خود را طبق این شرایط دیده ایم. مناسبت ها تعطیل بردار نیست و برنامه های ما باید طبق شرایط فعلی برگزار شود.

لطفی افزود: شعار محوری برنامه های این هفته «آمریکا، مظهر کشتار، نژادپرستی، استثمار جهانی منفورترین دولت ناقض حقوق بشر» انتخاب شده است.

وی گفت: ما صد واژه و خصیصه ضدبشری آمریکا را احصا و از بین این مشخصه ها، برای هر روز سه ویژگی را تعیین کرده ایم که سخنرانی و برنامه ها پیرو این عناوین باشد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور خاطر نشان کرد: ششم تیرماه به نام «تروریست دولتی، حامی ترور،دشمنی با خارجی ها»؛ هفتم تیرماه بنام «توطئه گری، کودتا، آتش افروزی»؛ هشتم تیرماه بنام «تحریم های ظالمانه، نسل کشی، استفاده از سلاح کشتار جمعی»؛ نهم تیرماه نیز «نژادپرستی، بی عدالتی، خشونت» تعیین شده است.

وی ادامه داد: روز دهم تیرماه به عنوان «بدعهدی، ستم گری، باج خواهی»؛ یازدهم تیرماه نیز «سلطه طلبی، اشغال گری، غارتگری»، دوازدهم تیرماه و آخرین روز این هفته هم بنام «جنایت جنگی، فساد و کشتار زنان و کودکان» نامگذاری شده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور خاطر نشان کرد: با برنامه ی ابلاغی، قرار شده که ما از ظرفیت شهرهایی که نمازجمعه در آن برقرار است استفاده نماییم و یک ویژه برنامه را در بین نماز خواهیم داشت. همچنین در ۱۶ استان کشور که مدفن شهدای حزب جمهوری اسلامی است، مراسم غبارروبی و گلباران مزار این شهدا را برنامه ریزی کرده ایم.

لطفی گفت: روز شنبه هفتم تیر از ساعت ۱۰ الی ۱۲ صبح مراسمی با سخنرانی آقای اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجموعه سرچشمه تهران خواهیم داشت. در بهشت زهرای تهران نیز روز پنجشنبه همین هفته ساعت ۱۷:۳۰ آیین گلباران مزار شهدای این حادثه برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: روز شنبه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ مراسمی با سخنرانی پروفسور مسعود سلیمانی که اخیراً از زندان آمریکا آزاد شده را به صورت مجازی خواهیم داشت. بازنشر جنایات آمریکا در فضای مجازی، نشر چندین هشتک با موضوع حقوق بشر آمریکایی در فضای مجازی، نمایشگاه های سیار در سطح شهر از جمله برنامه هایی است که برگزار می شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: در بندرعباس نیز ویژه برنامه ای روی ناو جنگی شهید ناظری خواهیم داشت و با خانواده های کشتار هواپیمای مسافربری توسط آمریکا، از طریق فضای مجازی ارتباط گرفته خواهد شد.
کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 78310
زمان انتشار: جمعه 6 تیر 1399 - 10:40:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد