به روز شده: 4 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 78400
زمان انتشار: یکشنبه 15 تیر 1399 - 10:37:31

انگلیس، صدها نظامی ائتلاف سعودی را برای حمله به یمن آموزش داده

انگلیس، صدها نظامی ائتلاف سعودی را برای حمله به یمن آموزش داده
حقوق بشر  > جهان  - نیروی هوایی انگلیس در سال ۲۰۱۹،نیروی هوایی سعودی را برای کار با جنگنده‌هایی که غیرنظامیان در یمن را هدف قرار داده‌اند،آموزش داده و در عین حال نظامیان انگلیسی به آموزش گروه‌های دیگری از نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان در ۱۲ پایگاه نظامی در داخل انگلیس پرداخته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، پایگاه دیلی ماوریک در گزارشی اعلام کرد که صدها تن از پرسنل نظامی عربستان در سال ۲۰۱۹ آموزش‌هایی را در محل پایگاه‌های نیروی هوایی سلطنتی انگلیس دریافت کرده‌اند.

این در حالی است که یک دادگاه در همین سال، هر گونه صادرات جدید سلاح‌های ساخت انگلیس به عربستان را از بابت نگرانی‌های مربوط به نقض حقوق بشر توسط عربستان در یمن ممنوع کرد.

داده‌هایی متعلق به وزارت دفاع انگلیس که به دست Declassified UK رسید، نشان می‌دهند که سال گذشته میلادی بالغ بر ۳۱۰ عربستانی در شش پایگاه متعلق به نیروی هوایی انگلیس در خود انگلیس و ولز آموزش دیدند.

همچنین یک سری آموزش‌ها برای خلبانان عربستان همچنان در دست اجرا بوده و دوره‌های آنها تا چهار سال طول می‌کشند. آمار جدید نشان می‌دهد که ۹۰ عربستانی در محل پایگاه هوایی کانینگزبی نیروی هوایی انگلیس در لینکلن‌شایر در زمینه کار با جنگنده تایفون در سال ۲۰۱۹ آموزش دیده‌اند.

آموزش ائتلاف سعودی توسط انگلیس


وزارت دفاع انگلیس در این رابطه شفاف‌سازی نکرده که چه تعداد از این ۹۰ نفر در زمینه خلبانی و چه تعداد به عنوان پرسنل مستقر در روی زمین آموزش دیده‌اند.

۱۸۰ تن از پرسنل عربستانی هم در محل کالج آموزش‌های فنی دفاع کاسفورد متعلق به نیروی هوایی انگلیس در شراپشایر واقع در غرب انگلیس طی سال گذشته میلادی آموزش دیده‌اند. وزارت دفاع انگلیس این افشاگری را نپذیرفت و به همین دلیل مشخص نیست سعودی ها در کاسفورد چه دوره‌هایی را دیده‌اند هر چند که این موضوع قبلا فاش شده که آنها در دوره‌های مهندسی ایروسیستم‌های جنگنده تورنادو که مورد استفاده عربستانی‌ها برای بمباران یمن قرار گرفت، شرکت کرده‌اند.

این دوره‌ها برای دانشجویان نظامی عربستان در کاسفورد در حالی ادامه یافت که دو دانشجوی افسری عربستانی در سال ۲۰۱۶ از بابت ارتکاب تجاوز در نزدیکی این پایگاه بازداشت شدند.

بر این اساس، ۱۰ خلبان ارشد عربستانی در سال ۲۰۱۹ در پایگاه‌های کرانول و بارکستون هیث متعلق به نیروی هوایی انگلیس در لینکلنشایر و همچنین پایگاه ویترینگ در کمبریجشایر در شمال لندن در زمینه آموزش‌های ابتدایی پرواز دوره دیده‌اند.

 ۳۰ خلبان عربستانی دیگر هم در زمینه چگونگی پرواز سریع با جت‌ها در پایگاه "آر ای اف وَلی" در آنگلسی واقع در شمال ولز در ۲۰۱۹ آموزش دیدند.

اندرو اسمیت، سخنگوی "کمپین علیه تجارت سلاح" گفت، این یافته‌ها حاکی از ابعاد تبانی میان لندن و ریاض است.

 

کد مطلب: 78400
زمان انتشار: یکشنبه 15 تیر 1399 - 10:37:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد