به روز شده: 2 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 78585
زمان انتشار: یکشنبه 12 مرداد 1399 - 11:05:41

قربانیان بی صدای کرونا در آمریکا

قربانیان بی صدای کرونا در آمریکا
حقوق بشر  > جهان  -  بازداشتگاه‌های مهاجران در آمریکا به دلیل فقدان امکانات و تسهیلات پزشکی و درمانی به کانون شیوع بیماری مبتلا شده اند.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه،آمریکا قطعا ناامن‌ترین کشور جهان برای مهاجران است؛ به ویژه برای مهاجرانی که در بازداشتگاه‌های مهاجرتی حضور دارند؛ شیوع بیماری «کرونا»، سبب شده تا این ناامنی دوچندان شود.

بر اساس گزارش  «quixote»، مشکلات بازداشتگاه‌های مهاجرتی آمریکا در سال‌های اخیر به خوبی نمایان شده اند.
 
این مشکلات عبارتند از حبس در سلول‌های انفرادی، استفاده از حبس انفرادی بیش از ۳ روز به عنوان مجازات روانی، عدم دسترسی به خدمات پزشکی و بهداشت روانی، فقدان امکانات بهداشتی، ازدحام جمعیت، برخورد خشونت بار با مهاجران زندانی.
 
پاسخ آمریکا به این مشکلات ساختاری در سال‌های اخیر تنها مشاهده مشکلات بوده است؛ این پاسخ در مواجهه با شیوع کرونا در سراسر این کشور و البته در بازداشتگاه‌های مهاجران نیز تکرار شد.
 
مهاجران بازداشتی همچنان بین بازداشتگاه‌های مختلف جابه جا می‌شوند (اصلی‌ترین عامل شیوع بیماری)، ازدحام جمعیت در بازداشتگاه‌ها بالاست، فقدان امکانات بهداشتی در بازداشتگاه‌ها تغییری نکرده است، دسترسی به امکانات بهداشتی و خدمات پزشکی محدود است و مشکلات عمده دیگری که به رغم شیوع گسترده کرونا هیچ اقدامی برای تغییر یا رفع و رجوع را انجام نشده است.
 
براساس آمار‌های رسمی، شمار مهاجران حاضر در بازداشتگاه‌های آمریکا، ۲۲ هزار و ۶۷ نفر است؛ از ماه فوریه تاکنون ۳ هزار و ۸۶۸ نفر از آنان به کرونا مبتلا شده اند؛ از این تعداد، ۹۶۳ نفر همچنان در بازداشتگاه‌ها به سر می‌برند؛ با این آمار و ارقام باید نرخ ابتلا در این مراکز را ۴.۴ درصد اعلام کرد.
 
البته باید توجه داشت که نرخ ابتلا در همه بازداشتگاه‌ها یکسان نیست و برخی از آنها شرایط بدتری را تجربه می‌کنند؛ به عنوان مثال، از بازداشتگاه «فارم ویل» در «ویرجینیا» خبر می‌رسد که ۸۰ درصد مهاجران بازداشتی مبتلا شده اند.
 
با این وجود در ماه ژوئن ۷۴ نفر از مهاجران بازداشتی این مرکز به «آریزونا» و ۵۱ نفر به مرکز «فلوریدا» منتقل شدند؛ این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که بدانیم ۱۲۸ نفر از کارکنان بازداشتگاه «ایلوی» در «آریزونا» یعنی ۴۱ درصد آنها به کرونا مبتلا شده اند.

خانواده‌ها و کودکان مهاجر در بازداشتگاه‌ها نیز با بحرانی بزرگ مواجه شده اند؛ در حالی که براساس حکم یک قاضی فدرال، کودکان باید از بازداشتگاه‌ها آزاد شوند، والدین از جدا شدن از کودکان خود امتناع می‌کنند و اداره مهاجرت و گمرک آمریکا نیز از آزادی والدین خودداری می‌کند.
 
اداره مهاجرت و گمرک آمریکا، آمار‌های مربوط به مهاجران یا کارکنان کرونایی را ارائه نمی‌کند.
 
نقض حقوق مهاجران، موضوعی است که در غالب کشور‌های مهاجرپذیر ثبت شده، اما آمریکا از این نظر قطعا در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد.
 
این کشور به دلیل ساخت بزرگ‌ترین بازداشتگاه‌های مهاجران و مجموعه سیاست‌های نابودکننده روند پناهندگی، بحرانی انسانی را رقم زده است.
کد مطلب: 78585
زمان انتشار: یکشنبه 12 مرداد 1399 - 11:05:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد