به روز شده: 2 ساعت و 57 دقیقه قبل
کد مطلب: 78589
زمان انتشار: یکشنبه 12 مرداد 1399 - 16:54:25

اعلام شرایط برگزاری عزاداری ایام محرم/اصلاح و تصویب آیین نامه کودکان کار خیابانی

اعلام شرایط برگزاری عزاداری ایام محرم/اصلاح و تصویب آیین نامه کودکان کار خیابانی
حقوق شهروندی  - وزیر کشور با اشاره به برگزاری عزاداری ها، گفت: مقرر شد که دستگاه های اجتماعی همه ظرفیت خود را به کار بگیرند تا امسال، محرم متفاوتی داشته باشیم و ضمن اینکه مردم عزیز پروتکلهای بهداشتی را رعایت می کنند و از سلامتی شان صیانت می شود، بتوانیم مراسم را به نحو احسن برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصد و سی و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور، با بیان اینکه در جلسه امروز شورای اجتماعی به بحث کودکان کار خیابانی پرداخته شد، اظهار داشت: این سومین جلسه ای است که موضوع کودکان کار خیابانی در شورای اجتماعی مطرح می شود. آیین نامه و دستورالعملی از قبل در دولت بوده و همه دستگاهها در این خصوص اظهارنظر کرده بودند.

وی افزود: در همین راستا یکی از سمن های موفق در خصوص کودکان کار  که توانستند با تاسیس مراکزی در استان تهران در امر مهارت آموزی و آموزش این کودکان و همچنین اجتماعی سازی و تقویت روابط  آنها به خوبی عمل کنند، گزارشی از اقدامات خود ارائه کردند که مقرر شد هم این مراکز مورد تقویت و حمایت قرار گیرد و همچنین بتوانیم الگوهای این چنینی را در سراسر کشور گسترش دهیم.

وزیر کشور در همین راستا با اشاره به اینکه عمده کودکان کار خیابانی به مهاجران افغانستانی مربوط می شود، تصریح کرد: پیشتر در این خصوص با مسئولان دولت افغانستان و سفیر افغانستان در ایران و اخیرا با وزیر خارجه گفتگوی مفصلی داشتیم که در این زمینه همکاری و حمایت لازم را انجام دهند و مانع از ورود کودکان کار به کشورمان شوند. همچنین درصورت لزوم در عودت این افراد با اولویت و رعایت شرایط لازم صورت پذیرد که این افراد با خانواده های خود بتوانند به کشورشان بازگردند یا نظارتهای مستمری از طرف افغانستان در این خصوص انجام گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیش رو بودن ماه محرم و برگزاری مراسم عزاداری گفت: مقرر شد که دستگاههای عضو شورا که نقش مهمی در فرهنگ سازی و اجتماعی سازی موضوعات دارند، همه ظرفیت خود را به کار بگیرند تا امسال، محرم متفاوتی داشته باشیم و ضمن اینکه پروتکلهای بهداشتی را مردم عزیز رعایت می کنند و از سلامتی شان صیانت می شود، بتوانیم مراسم را به نحو احسن برگزار کنیم.

رحمانی فضلی اشاره کرد: با فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین مراجع و علما و مداحان و خطبا و همه کسانی که در امر محرم موثر هستند، کار ما در انجام این امر با این توصیه ها و پیشنهادات راحت تر خواهد بود. با این حال بازهم به همکاری همه مردم نیاز داریم که واقعا رعایت کنند تا بعد از پایان محرم و عزاداری ها، عزادار عزیزان خود به خاطر شیوع کرونا نباشند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات مهم توجه به کمکهای مومنانه است، خاطرنشان کرد: ماه رمضان امسال با نهضتی که ایجاد شد و حمایت های مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و مردم خیر عزیز توانستیم کمکهای مومنانه را به دست مردم برسانیم. به صورت طبیعی در ماه محرم و بخصوص در دهه اول محرم کمکهای مومنانه، نذری ها، وقف ها و اطعام ها به صورت گسترده و موثر انجام می شود؛ اما تقاضا داریم که این کمک های مؤمنانه استمرار پیدا کند و مردمی که واقعا محتاج و نیازمند هستند بتوانند از کمک مردم برخوردار باشند تا این مشکل را در مدت کوتاه تا زمانی که شاهد تولید واکسن و داروهای موثر برای درمان این بیماری باشیم، بتوانیم با همکاری و همدلی همدیگر حل کنیم. همچنین تعاون، مشارکت، همدلی و همکاری را در جامعه افزون تر کنیم.

وزیر کشور در پایان ابراز امیدواری کرد که همه دستگاههای اجتماعی عضو شورای اجتماعی در این مسیر اقدامات لازم را انجام دهند و مردم عزیز نیز همکاری جدی و موثر داشته باشند. 

 

کد مطلب: 78589
زمان انتشار: یکشنبه 12 مرداد 1399 - 16:54:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده