به روز شده: 2 ساعت و 41 دقیقه قبل
کد مطلب: 78591
زمان انتشار: یکشنبه 12 مرداد 1399 - 17:34:58

روزی برای یادآوری نسل‌کشی در اروپا

روزی برای یادآوری نسل‌کشی در اروپا
حقوق بشر  > جهان  - امروز دوم اوت مصادف با 13 مرداد در اروپا روز یادآوری نسل کشی روما تبارها در این قاره است و نهادهای حقوق بشری این مناسبت را گرامی می دارند و یادآوری می‌کنند که درمقاطعی از قرن بیستم در چارچوب سیاست های نژاد پرستانه و پاکسازی قومی، کشتار دسته جمعی این افراد به جهت تبار و قومیت آنها انجام پذیرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، بسیاری از اقلیت های دینی و قومی حتی از نژادهای اروپایی در مقطع کنونی، از دسترسی به بنیادی ترین آزادی ها و حقوق فردی محروم بوده و درگیر سیاست‌ های تبعیض آمیز دولت های خود هستند و از سوی دیگر، مدعیان حقوق بشر در قبال شرایط ناگوار اقلیت‌ها در اروپا سکوت اختیار کرده اند.

وضعیت نامطلوب اقلیت‌ها در دستیابی به حقوق اولیه خود در حالی است که قدرت های اروپایی مدعی حقوق بشر هستند و از این حربه علیه کشورهای دیگر استفاده می کنند اما راسا در راستای رفع مشکلات اقلیت‌ها در اروپا گامی برنمی‌دارند.

امروز دوم اوت مصادف با 13 مرداد در اروپا روز یادآوری نسل کشی روما تبارها در این قاره است و نهادهای حقوق بشری این مناسبت را گرامی می دارند و یادآوری می‌کنند که درمقاطعی از قرن بیستم در چارچوب سیاست های نژاد پرستانه و پاکسازی قومی، کشتار دسته جمعی این افراد به جهت تبار و قومیت آنها انجام پذیرفته است و پس از آن نیز تاکنون هنوز اروپا نتوانسته تبعیض های مختلف علیه این مردم را به کلی برطرف کند.

گروه های قومی نژادی و اقلیت ها در اتحادیه اروپا با موضوعات و مشکلات متعددی روبه رو هستند و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، این مشکلات هر روز بیشتر می شود.

روند رو به رشد بیگانه هراسی و نژادپرستی شدید، اعتراض‌های خونین به تبعیض‌های نژادی علیه سیاه پوستان در فرانسه، درگیری های فرهنگی و قومی و استقلال طلبی و شرایط بد مهاجران در اروپا از جمله این موارد هستند.

اقلیت ها در اروپا خواستار جایگاهی مناسب براساس شعار جامعه ای برابر برای همه هستند زیرا در بسیاری از این کشورها به تصدیق مقامات اروپایی حقوق آنها نادیده گرفته شده و یا تاکنون به آن پرداخته نشده است.

کد مطلب: 78591
زمان انتشار: یکشنبه 12 مرداد 1399 - 17:34:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد