جمعیت الوفاق بحرین

جمعیت الوفاق بحرین توافق این کشور با رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط را خیانت به اسلام دانست و گفت که مردم بحرین آرمان فلسطین را فراموش نخواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، جمعیت الوفاق بحرین، بزرگترین جمعیت شیعی مخالف دولت بحرین توافق این کشور با رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط را محکوم کردو آن را خیانت بزرگ دانست.

این جمعیت شامگاه جمعه طی بیانیه‌ای در واکنش به این توافق که از سوی رئیس جمهور آمریکا اعلام شد، گفت: «توافق رژیم بحرین با دشمن صهیونیست، خیانت بزرگ به اسلام و عربیت است».

این جمعیت توافق مذکور را فاقد وجه قانونی دانست و گفت که توافق صورت گرفته بین رژیم بحرین و دشمن صهیونیست موضع طرفین است نه موضع مردم بحرین. ما تأکید داریم که ملت بحرین با همه طیف‌های و گروه‌های خود بر مسئله فلسطین تمسک داشته و کُلیّت رژیم صهیونیستی را مردود می‌داند.

ترامپ با اعلام عادی‌سازی روابط بین منامه و تل‌آویو در توییتر، نوشت: امروز یک گشایش تاریخی دیگر اتفاق افتاد! دو دوست بزرگ ما، اسرائیل و پادشاهی بحرین به توافقی برای صلح دست پیدا کردند- بحرین دومین کشور عربی است که ظرف ۳۰ روز با اسرائیل صلح می‌کند.

اعلام عادی‌سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و رژیم آل خلیفه در حالی اعلام می‌شود که هنوز از اعلام توافق مشابه بین امارات و رژیم اسرائیل یک ماه نمی‌گذرد. آن توافق نیز به گفته ترامپ، با وساطت آمریکا حاصل شده بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =