X
GO
اخبار
تاریخ انتشار: شنبه 23 دی 1402
تعداد بازدید خبر : 128
تاریخ ثبت : شنبه, 23 دی,1402 | 12:17 ب.ظ
تاریخ انتشار : شنبه, 23 دی,1402 | 11:42 ق.ظ
تاریخ آخرین بروزرسانی : یکشنبه, 24 دی,1402 | 09:17 ق.ظ

دستمالچیان: عمق جنایات رژیم صهیونیستی ادعاهای دروغین حقوق بشری غرب را نمایان ساخت

  • دستمالچیان: عمق جنایات رژیم صهیونیستی ادعاهای دروغین حقوق بشری غرب را نمایان ساخت

سفیر پیشین ایران در لبنان و اردن، می گوید: عمق جنایات رژیم صهیونیستی ارزش‌های دروغین غربی را به چالش کشیده است؛ یکی از مهمترین ارزش‌هایی که غرب روی آن مانور می‌دهد "حقوق بشر" است.
 

احمد دستمالچیان، سفیر پیشین ایران در لبنان و اردن در گفت‌وگو با سایت ستاد حقوق بشر، با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی هیچ حد و مرزی در عرف بین‌الملل و برای مرزهای اخلاقی قائل نیست و اقشار مختلف اعم از زن، کودک، سالمند و خبرنگار و اماکن عمومی و بیمارستان‌ها را مورد حمله قرار می دهد.

وی افزود: آن چیزی که بسیار مهم است و در زمینه حقوق بشر می‌توان در مورد آن صحبت کرد عمق جنایات رژیم صهیونیستی است که ارزش‌های دروغین غربی را به چالش کشیده است؛ یکی از مهمترین ارزش‌هایی که غرب روی آن مانور می‌دهد "حقوق بشر" است.

سفیر سابق ایران در لبنان و اردن با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی، بیان کرد: این چه حقوق بشری است که بیمارستان‌ها را مورد حملات تجاوزکارانه قرار می‌دهد و مدعیان حقوق بشر نیز واکنشی به آن نشان نمی‌دهند؟! این چه حقوق بشری است که بیش از 8 هزار کودک شهید شده‌اند و صدایی از غرب بلند نمی‌شود؟ این چه حقوق بشری است که بیش از 100 خبرنگار که در جنگ مصونیت دارند را می‌کُشند و  کشورهای غربی در قبال آن سکوت می‌کنند؟ این چه حقوق بشری است که زنان باردار را به شهادت می‌رسانند و باز غرب چشم خود را بر روی این همه جنایت می‌بندد؟!

دستمالچیان ادامه داد: تکلیف رژیم صهیونیستی مشخص است. این رژیم، یک رژیم وحشی است که تمام قوانین حقوق بشری را زیر پا گذاشته است، اما چرا غرب در مقابل این همه جنایت ساکت است و هیچ اقدامی نمی‌کند؟

وی یادآور شد: زمانی که قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت برای کمک رسانی به مردم غزه می‌خواست به تصویب برسد، آمریکا آن را وتو کرد؛ بنابراین یکی از اثرات و دستاوردهای طوفان الاقصی، این است که ادعاهای دروغین غربی‌ها را برای جهانیان نمایان ساخت و این ادعاها از سوی غرب در نزد بشریت دیگر هیچ رنگ و بویی ندارد.

این کارشناس مسائل منطقه در پایان گفت: اگر غربی‌ها در فعل خود صادق بودند، حتما می‌توانستند با فشار به رژیم جنایتکار صهیونیستی جلوی جنایت‌شان را بگیرند.

 

ارسال نظر: