X
GO
اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 01 اسفند 1402
تعداد بازدید خبر : 130
تاریخ ثبت : چهارشنبه, 02 اسفند,1402 | 10:18 ق.ظ
تاریخ انتشار : ﺳﻪشنبه, 01 اسفند,1402 | 09:10 ق.ظ
تاریخ آخرین بروزرسانی : چهارشنبه, 02 اسفند,1402 | 10:18 ق.ظ

یونیسف: در رفح هیچ جای امنی وجود ندارد و باید از ساکنان آن محافظت شود

  •  یونیسف: در رفح هیچ جای امنی وجود ندارد و باید از ساکنان آن محافظت شود

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که در رفح هیچ جای امنی برای ساکنان آن وجود ندارد و باید از آن حفاظت شود. 

به گزارش سایت ستاد حقوق بشر،  یونیسف در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که شهر رفح یکی از متراکم‌ترین مکان‌ها روی زمین است و در این منطقه در حال حاضر نیمی از جمعیت غزه مستقر هستند که بسیاری از آنها چندین مرتبه طی جنگ بی‌خانمان و آواره شده‌اند.
 

بر اساس گزارش اسپوتنیک، این سازمان همچنین تاکید کرد کرد که باید از ساکنان شهر رفح محافظت شود. آنها هیچ جای امنی برای رفتن ندارند.


این در حالی است که پس از سپری شدن ۲۰ هفته از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، نهادهای وابسته به سازمان ملل اعلام کردند غذا و آب سالم و پاکیزه در این منطقه مورد محاصره «بسیار کمیاب» شده است و تقریباً تمامی کودکان خردسال از بیماری‌های عفونی رنج می‌برند.
 

تد شیبان، معاون رئیس اجرایی یونیسف تدر این خصوص گفت: غزه در آستانه وقوع انفجار در تعداد تلفات کودکان است که امکان جلوگیری از آن وجود دارد، اما در صورت وقوع، این موضوع می‌تواند تلفات کودکان و آمار مرگ‌ومیر آنها را افزایش دهد.
 

طبق گزارش یونیسف، سازمان جهانی بهداشت و برنامه جهانی غذا در حال حاضر ۹۰ درصد کودکان زیر پنج سال غزه دچار بیماری‌های مسری هستند.

این سازمان‌ها همچنین اعلام کردند که حدود ۷۰ درصد از کودکان غزه طی ۲ هفته اخیر دچار اسهال بوده‌اند که این موضوع در مقایسه با سال ۲۰۲۲ ،۲۳ برابر افزایش یافته است.

 

ارسال نظر: