تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
حمایت یونیسف از مرجع ملی حقوق کودک در ایران
سه شنبه 28 آبان 1392 - 19:11:51 |  کودکان

رئیس صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران برای حمایت از مرجع ملی حقوق کودک اعلام آمادگی کرد.

به گزارش فارس، حمد المنیر صفی‌الدین رئیس یونیسف در ایران ضمن گرامیداشت 24 سال تصویب پیمان‌نامه حقوق کودک، اظهارداشت: اهمیت این پیمان نامه تنها از این جهت نیست که به عنوان یک سند کشورهای زیادی به آن پیوستند بلکه به واسطه تصویب آن دولت‌ها این مسئولیت را پذیرفته‌اند که به کمیته جهانی حقوق کودک در ژنو گزارش دهند.

وی افزود: کشورها مجبور به پذیرش این پیمان نامه نشدند بلکه داوطلبانه قبول کردند.

رئیس یونیسف در ایران تاکید کرد: در تضمین گزارشات نه تنها سازمانهای دولتی بلکه ان‌جی ‌او‌ها و خود کودکان حضور دارند.

صفی‌الدین تصریح کرد: گزارش‌هایی که کشورها به کمیته حقوق کودک در ژنو می‌دهند گزارشات پنهانی نیست بلکه وب‌سایت این کمیته قابل مشاهده است ضمن اینکه نظر کمیته در مورد گزارشات هم در معرض دید عموم قرار دارد.

وی با ابراز خوشحالی از ارتباط و همکاری نزدیک یونیسف با مرجع ملی حقوق کودک، گفت: این مرجع نقش مهمی در هماهنگی نهادهای دولتی و غیر دولتی دارد و در بسیاری از کشورها مرجع ملی حقوق کودک در سطح یک وزارتخانه مهم است.

رئیس یونیسف در ایران افزود: یونیسف امیدوار است در دولت جدید و با ریاست دکتر روحانی، مرجع ملی حقوق کودک بیش از پیش قدرتمند شود.

صفی‌الدین در ادامه گفت: از آنجایی که 38 درصد جمعیت کشور را افراد زیر 18 سال تشکیل می‌دهد بسیار مهم است که نهادی مثل مرجع ملی حقوق کودک قدرتمند شناخته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در یونیسف از هیچ تلاشی برای حمایت از مرجع ملی حقوق کودک فروگذار نمی‌کنیم و در همین‌جا اعلام می‌کنیم که آماده‌ایم که از شما حمایت کنیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: فارس
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 22:37:05 از آدرس: