تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
انجمن حمایتی کودکان کار در جنوب تهران ایجاد شد
شنبه 2 آذر 1392 - 10:58:39 |  کودکان

عضو یک سازمان مردم نهاد یا NGO از ایجاد انجمن حمایتی کودکان کار در جنوب تهران به منظور حمایت از کودکان کار و بازمانده از تحصیل خبر داد.
انجمن حمایتی کودکان کار در جنوب تهران ایجاد شد

به گزارش ایرنا، ˈفاطمه قاسم زادهˈ با بیان آنکه کودکان کار اغلب در جنوب شهر تهران زندگی می کنند، افزود: در این مراکز به این کودکان علاوه بر سوادآموزی، قوانین مربوط به حقوق کودک، بهداشت، محیط زیست، مهارتهای زندگی و فنی آموزش داده خواهد شد.

این روانشناس کودک با بیان اینکه طبق آمار مرکز پژوهش های مجلس حدود 265 هزار کودک بازمانده از تحصیل زیر 18 سال در کشور وجود دارد، اظهار داشت: اکثر آنها، کودکان کار فعال در کارگاهها و خیابانها هستند.

وی اضافه کرد: چند سال است که سازمانهای مردم نهاد دریافتند کودکان را نمی توان از خانواده جدا کرد، لذا به والدین هم آموزش های لازم داده می شود.

قاسم زاده با اشاره به وجود کارگاه آموزشی ویژه مربیان و معلمان مهدهای کودک، اظهار داشت: کارگاه آموزشی حقوق کودک ویژه مربیان و معلمان مهدهای کودک برگزار و چگونگی رفتار با کودک و اعمال حقوق وی به مربیان مهدهای مناطق کرج، پاکدشت و مناطق مختلف تهران آموزش داده شد.

این استاد دانشگاه بازنشسته با بیان اینکه 20 نوامبر 1989 سالروز تصویب پیمان نامه حقوق کودک در سازمان ملل متحد بود، یکی از مشکلات پیمان نامه حقوق کودک در کشور جمهوری اسلامی ایران را شرط کلی آن عنوان و بیان کرد: شرط کلی پذیرش این پیمان نامه در ایران بدین صورت است که اگر پیمان نامه حقوق کودک مغایر با قوانین داخلی کشور باشد، می تواند آن را اجرایی نکند اما به طور دقیق مشخص نشده که کدامیک از این مواد برخلاف قانون کشور جمهوری اسلامی ایران است.

قاسم زاده با اشاره به پیشرفت های بدست آمده در زمینه حقوق کودک در کشور، تصریح کرد: آموزش پیمان نامه در سطح محدود، برانگیخته شدن بحث هایی در مورد سن کودک، ایجاد قوانینی مناسب برای کودکان، ارائه گزارش سالیانه به کمیته بین المللی حقوق کودک و غیره از جمله پیشرفت های بدست آمده در این حوزه بود که امیدواریم این پیشرفت ها بیشتر از قبل گردد.


 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایرنا
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1399 - 04:57:18 از آدرس: