تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
هشدار سازمان ملل نسبت به موج فزاینده آوارگی‌ها در یمن
شنبه 21 اسفند 1395 - 10:33:34 |  حقوق بشر  > جهان

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل از آوارگی بیش از ۶۲ هزار تن در شش هفته گذشته به دنبال درگیری‌ها در غرب و مرکز یمن خبر داد.


به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، فرحان حق، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد: به دنبال درگیری‌ها در غرب و مرکز یمن بیش از ۶۲ هزار تن در شش هفته گذشته آواره شده‌اند.

فرحان حق افزود: بیشتر این آوارگان به اماکن عمومی و مراکز بهداشتی پناه برده و ما بقی نیز مجبور شدند در بیرون خانه و در فضای باز بمانند.

به گفته این مسئول سازمان ملل، بیش از یک میلیون یمنی از زمان آغاز درگیری‌ها میان نیروهای وابسته به گروه انصارالله و علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن با دولت مستعفی یمن آواره شده‌اند و آنها به ویژه سالخوردگان و کودکان در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برند.

طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی کمیساریای عالی امور پناهندگان و سازمان جهانی مهاجرت، بیشترین تعداد آوارگان یمنی از استان تعز هستند.

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن سه‌شنبه گذشته در سخنرانی که در افتتاحیه نشست سران انجمن کشورهای حوزه اقیانوس هند که در جاکارتا، پایتخت اندونزی برگزار شد، با اشاره به فاجعه انسانی در یمن از شیوع بیماری‌های واگیردار تا گرسنگی و افت شدید شاخص‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی و در مقابل افزایش نرخ بزهکاری و جرایم تروریستی، از جامعه جهانی خواست در زمینه کمک‌های بشردوستانه، بازسازی مناطق جنگ زده و یا توسعه اقتصادی تمام تلاش خود را انجام دهد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ جمعه 20 تیر 1399 - 15:18:09 از آدرس: