تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اعتراض قضات آمریکایی به فرمان ترامپ درباره منع ورود مسلمانان
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - 11:12:14 |  پایش

سه نفر از قضات دادگاه استیناف آمریکا به فرمان منع مسافرت شهروندان 6 کشور مسلمان به ایالات متحده آمریکا به شدت انتقاد کردند و خواستار رفع این ممنوعیت شدند.
اعتراض قضات آمریکایی به فرمان ترامپ درباره منع ورود مسلمانان

 به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری رویترز، سه نفر از قضات دادگاه استیناف آمریکا اقدام به تحقیق و سوال از وکیل مدافع رئیس جمهور آمریکا در مورد دستور منع مسافرت شهروندان 6 کشور مسلمان با ایالات متحده کرده اند.

قاضیان مذکور معتقد هستند که دستور فوق به طور آشکار نشان دهنده تبعیض علیه مسلمانان می باشد و این دستور را مغایر با قانون اساسی آمریکا می دانند.

مخالفین دیگر از جمله قاضی فدرال ایالت هاوایی و فعالین حقوق مدنی اظهار داشتند: هر دو دستور ریاست جمهوری در زمینه رفع سفر القاء کننده تبعیض علیه مسلمانان می باشد.

در این رابطه گروهای متعددی اقدام به تجمع و اعتراض علیه فرمان منع مسافرت مسلمانان به آمریکا کرده اند که تجمع اخیر در بیرون ساختمان دادگاه سیاتل، یکی از صدها تجمع اعتراضی است.

این گروه از معترضان پلاکاردهایی را حمل می کردند که بر روی آن نوشته شده بود؛ "این منع مسافرت اقدامی بر علیه قانون اساسی و اصل برابری حقوق اقلیت های دینی است و تبعیض آمیز  می باشد". 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ جمعه 3 اسفند 1397 - 04:25:44 از آدرس: