تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
محمد جواد لاریجانی: برجام ثابت کرد که ایران هرگز به دنبال سلاح هسته ای نبوده است
سه شنبه 14 شهریور 1396 - 19:42:40 |  حقوق بشر  > ایران

فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن با دبیر ستاد حقوق بشر دیدار و گفت‌وگو کرد.
محمد جواد لاریجانی: برجام ثابت کرد که ایران هرگز به دنبال سلاح هسته ای نبوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، عصر امروز ماساهیکو کومورا فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن و هیات همراهش با محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر و معاونان وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار طرف ژاپنی نسبت به آشنایی متقابل حقوقدانان وقضات دو کشور، با نظام های قضایی یکدیگر و همچنین توسعه روابط دوجانبه حقوقی و قضایی ابراز علاقمندی نمود.

دو طرف با اذعان به آثار مثبت گفتگوهای حقوق بشری موجود فی مابین ایران و ژاپن، در خصوص برگزاری کارگاه مشترک آشنایی با نظام های قضایی و حقوقی طرفین و تبادل تجربیات در این حوزه،  در تهران اعلام آمادگی کردند. در این کارگاه قضات، وکلا حقوقدانانی از دو کشور مشارکت خواهند داشت .

فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن در این دیدار همچنین نظرات کشور متبوعش را در خصوص بحران شبه جزیره کره به طور تفصیلی تشریح کرد و با توجه به خطراتی که این بحران به طور مستقیم برای امنیت ژاپن دارد، بر نقش کلیدی چین در حل این بحران، بدون نیاز به راه کارهای نظامی، تاکید کرد.

معاون حزب لیبرال دموکرات و وزیر امور خارجه اسبق ژاپن، همچنین از مواضع دولت جمهوری اسلامی ایران در صحنه جهانی و به خصوص توافقات برجام حمایت کامل کرد و گفت: برای کشورش این مواضع بسیار با اهمیت است.

دکتر لاریجانی نیز در این دیدار، ضمن تشریح موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با تولید ، انباشت و کاربرد سلاح هسته ای توسط همه کشورها و در همه مناطق جهان، تاکید کرد: برجام به کشورهایی که ایران را متهم به تولید سلاح هسته ای می کردند، ثابت کرد که ایران هرگز به دنبال سلاح هسته ای نبوده، اما آمریکا و متحدان اروپایی آنها نیز باید بدانند که برای توسعه دانش و فناوری هسته ای صلح آمیز، جمهوری اسلامی در چارچوب تعهدات و حقوق خود هیچ حد و مرزی قائل نمی باشد.

دبیر ستاد حقوق بشر افزود: ما مسلما اولین کشوری نخواهیم بود که تعهد برجام را نادیده بگیریم، اما به نقض تعهد طرف مقابل بدون شک پاسخ متناسب خواهیم داد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 08:28:23 از آدرس: