تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سرنگونی پهپاد جاسوسی ائتلاف عربی توسط انصارالله
شنبه 9 دی 1396 - 15:51:35 |  حقوق بشر  > جهان

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک پهپاد جاسوسی ائتلاف عربی را در استان حجه سرنگون کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبری المیادین، یک منبع نظامی یمنی گزارش داد، این اقدام همزمان با آغاز ده‌ها حمله علیه یمن از سوی ائتلاف عربستان است که براساس گزارش وزارت بهداشت یمن طی دو هفته اخیر بیش از ۱۳۶ کشته غیرنظامی برجای گذاشته و بزرگترین مراکز بهداشتی استان مذکور را تخریب کرده است.

در حمله امروز (شنبه) ائتلاف عربی به یمن ۱۰ زن در جنوب استان الحدیده کشته شدند.

همچنین یک روز پس از بازپس‌گیری و کنترل ارتش و کمیته‌های مردمی بر تعدادی از پایگاه‌ها در الحدیده، درگیری‌های خشونت‌بار میان نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی از یک سو و نیروهای عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن و ائتلاف عربی از سوی دیگر در منطقه الموشج واقع در جنوب الحدیده ادامه دارد.

یک منبع نظامی نیز از کشته شدن یک تن و زخمی شدن ۱۳ تن از نیروهای هادی در «نِهِم» به هنگام درگیری با ارتش و کمیته‌های مردمی در عملیات پیشروی به سمت «تلتی السلطاء» و «البارک» در منطقه «الحول» خبر داد.

این منبع افزود، نیروهای هادی و ائتلاف عربی تلاش کردند با حملات هوایی، موشکی و توپخانه‌ای طی ۲۵ حمله از عملیات پیشروی حمایت کنند. اما این عملیات بدون هیچ‌گونه پیشروی در بخش نهم در شمال شرق صنعا پایان یافت.

همزمان با این مساله، ارتش و کمیته‌های مردمی عملیات هجومی جدیدی علیه پایگاه‌های نیروهای هادی در استان الجوف آغاز کرده و آنها را در شمال غرب این استان هدف قرار دادند.

همچنین ارتش و کمیته‌های مردمی ضمن ناکام گذاشتن عملیات پیشروی بزرگ با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی در دو منطقه الخنجر و مهامشیه در بخش الخب و الشعف، عملیات نفوذی جدید نیروهای هادی در بخش الغیل را دفع کردند که در اثر این عملیات یک تن کشته و ۱۱ تن از نیروهای هادی در جنوب غرب الجوف زخمی شدند.

وزارت دفاع یمن نیز از کشته و زخمی شدن تعدادی از سربازان عربستان و نیروهای هادی به هنگام حمله ارتش و کمیته‌های مردمی به پایگاه‌های آنها در جیزان خبر داد.

همچنین ارتش یمن و کمیته‌های مردمی تجمع‌های سربازان عربستان و نیروهای هادی را در گذرگاه مرزی با نجران هدف قرار دادند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 8 اسفند 1398 - 00:50:43 از آدرس: