تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
عربستان طرح بین‌المللی شدن اداره مکه و مدینه را اعلام جنگ علیه خود خواند
یکشنبه 6 اسفند 1396 - 13:54:34 |  حقوق بشر  > جهان

سفیر عربستان در اندونزی تاکید کرد که کشورش با ورود به مذاکرات درباره "بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین" مخالف است و این امر را به منزله اعلام جنگ علیه خود و حاکمیت ملی‌اش قلمداد می‌کند.
عربستان طرح بین‌المللی شدن اداره مکه و مدینه را اعلام جنگ علیه خود خواند

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ریاض چاپ عربستان، اخیرا درخواست‌هایی در برخی کشورهای اسلامی مطرح شده مبنی بر اینکه اداره اماکن مقدس مسلمانان در مکه و مدینه از انحصار سعودی‌ها خارج شده و در اختیار تمام مسلمانان قرار گیرد.

اسامه بن محمد عبد الله الشعیبی، سفیر عربستان در اندونزی در پاسخ سوال خبرنگاری از موضعگیری عربستان درباره این مساله در دانشگاه دولتی اندونزی گفت: ریاض مخالف ورود به مذاکرات درباره بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین بوده و آن را به منزله اعلام جنگی علیه خود و حاکمیت ملی‌اش قلمداد می‌کند.

درخواست مطرح شده از سوی قطر برای بین‌المللی شدن مدیریت حرمین شریفین جنجالی گسترده در منطقه خلیج فارس به پا کرد.

کمیته (غیر دولتی) حقوق بشر قطر با اشاره به مشکلاتی که شهروندان قطری در ادای مناسک حج با آنها مواجه هستند، تاکید کرد، برای تضمین آزادی قطری‌ها در انجام مناسک حج در عربستان، از طریق بین‌المللی اقدام خواهد کرد.

همچنین ۴۶ انجمن اسلامی در مالزی با انتشار بیانیه‌ای اخبار منتشر شده مبنی بر تشکیل هرگونه ساختاری تحت عنوان "هیات بین‌المللی نظارت بر مدیریت عربستان در حرمین شریفین" در مالزی را تکذیب کرده و وجود چنین هیاتی را ادعایی دروغین خواند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 24 تیر 1399 - 22:26:47 از آدرس: