تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
همزمان با میلاد حضرت زهرا (س)، نیکوکاران تهرانی ۴ زندانی زن را آزاد کردند
دوشنبه 21 اسفند 1396 - 14:51:56 |  قوه قضائیه

در سالروز ولادت حضرت فاطمه (س)، نیکوکاران تهرانی بدهی چهار نفر زندانی زن جرایم غیرعمد را پرداخت کردند تا این مادران، نزد خانواده و فرزندان خود بازگردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه، مصطفی محبی با اعلام این خبر گفت: در سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و روز مادر، نیکوکاران باز هم آستین همت بالا زدند و بدهی چهار نفر زندانیان زن جرایم غیرعمد را که ۹۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود، فراهم نمودند تا رضایت شاکیان را جلب نمایند.
مدیر کل زندان‌های استان تهران افزود: بخش کمی از این مبلغ از طریق خانواده زندانیان و بقیه توسط نیکوکاران فراهم شد و به حساب نمایندگی ستاد دیه استان واریز گردید تا هم شاکیان به حق قانونی خود برسند و هم این مادران در روز‌های پایانی سال و سر سفره هفت سین کنار خانواده و فرزندانشان باشند.
نایب رئیس هیئت مدیره نمایندگی ستاد دیه استان تهران همچنین اعلام کرد: با کمک‌های نیکوکاران و تلاش کارشناسان نمایندگی، تلاش می‌کنیم هیچ زندانی زن واجد شرایطی در زندان‌های استان تهران، با جرم غیرعمد طی ایام پایانی سال زندانی نباشد. در این خصوص، یکی از کارشناسان زن نمایندگی ستاد دیه نیز در روز مادر، در ندامتگاه شهرری حاضر شد و پرونده‌های زندانیان زن واجد شرایط دریافت کمک را بررسی کرد. 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ جمعه 3 اسفند 1397 - 03:18:10 از آدرس: