تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اکونومیست: مسلمانان آمریکا خود را شهروندان درجه دو می دانند
یکشنبه 27 خرداد 1397 - 07:22:20 |  حقوق بشر  > جهان

مجله اکونومیست در تازه ترین گزارش خود در خصوص وضعیت مسلمانان در آمریکا که به مناسبت عید فطر منتشر شد، نوشته است: مسلمانان در آمریکا منزلت خود را پایین تر از سیاه پوستان و حتی همجنسگراها می دانند.
 اکونومیست: مسلمانان آمریکا خود را شهروندان درجه دو می دانند

به گزارش ایرنا،  روزنامه القدس العربی به نقل از مجله اکونومیست، نوشت:  بسیاری از مسلمان خود را شهروندان درجه دو در آمریکا می دانند.
بر اساس این گزارش، دفتر تحقیقات فدرال آمریکا در گزارشی اعلام کرده است که حوادث با انگیزه های نژادپرستانه و ستیزه جویانه علیه مسلمانان طی سال های 2014 تا 2016 در آمریکا افزایش داشته است.
در نظر سنجی که مرکز «یوگاو» انجام داده، نشان می دهد که 18 درصد از آمریکایی ها از ممنوعیت مشارکت مسلمانان در انتخابات حمایت می کنند.
همچنین 48 درصد از آمریکایی ها از ایده دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص جلوگیری از سفر کشورهای مسلمان به آمریکا که دسامبر 2015 از سوی وی اعلام شد، حمایت کردند.
هر چند که به نوشته اکونومیست، نسبت کسانی که مخالف سفر اتباع کشورهای مسلمان به آمریکا هستند اکنون به 39 درصد رسیده است.
این گزارش می افزاید: 80 درصد از جمهوری خواهان ممنوعیت سفر اتباع مسلمان به آمریکا را تایید می کنند و این نسبت در میان دموکرات ها به 5 درصد رسیده است.
اکونومیست به قدرت رسیدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را تنها یکی از چند عاملی دانسته که باعث افزایش موارد اسلام ستیزی در آمریکا شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایرنا
چاپ شده در تاریخ جمعه 1 شهریور 1398 - 20:14:32 از آدرس: