تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
آمادگی ایران برای مقابله با جرائم سازمان یافته
یکشنبه 3 تیر 1397 - 07:57:54 |  حقوق بشر  > ایران

معاون حقوقی رئیس جمهور: نهاد‌های حقوقی کشورمان آمادگی دارند که در زمینه حقوقی بین المللی با سازمان همکاری قضائی اتحادیه اروپا همکاری خود را گسترش دهند.

به گزارش صدا و سیما از لاهه، خانم لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در ادامه سفر خود به هلند در مقر سازمان همکاری قضائی اتحادیه اروپا در لاهه با لادیسلاو هامران رئیس این سازمان دیدار و گفتگو کرد.
خانم جنیدی در این ملاقات آخرین پیشرفت های کشورمان در زمینه مقابله با جرائم سازمان یافته را تشریح و اعلام آمادگی کرد نهادهای حقوقی کشورمان در زمینه های حقوقی بین المللی با سازمان یاد شده همکاری خود را گسترش دهند.

در این دیدار آقای هامران و مسئولین بخش های مختلف سازمان ضمن تشریح فعالیت های مختلف سازمان، برخی برنامه های آتی سازمان که امکان مشارکت متخصصان و کارشناسان ایرانی در آن وجود دارد را تشریح نمودند.
همچنین طرفین پیشنهادهایی در راستای تدوین و امضای برخی موافقتنامه های همکاری، نشست ها و برنامه های آموزشی و تبادل سفرهای حقوقی قضائی متقابل مطرح کردند و مقرر گردید در این ارتباط به دیگر مراجع حقوقی و قضائی داخل کشور نیز اطلاع رسانی و هماهنگی های لازم صورت گیرد.
سازمان همکاری قضائی اتحادیه اروپا که از سازمانهای مهم اروپایی در زمینه مقابله با جرائم سازمان یافته و مقابله با فساد و نیز همکاری های تخصصی قضائی فرامرزی است با کشورهای غیر اروپایی نیز در حوزه های فوق الذکر همکاری دارد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 06:14:40 از آدرس: