تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پاپ فرانسیس: رسوایی جنسی منجر به دور شدن مردم از کلیسای کاتولیک شده است
سه شنبه 3 مهر 1397 - 14:35:33 |  اقلیت ها

رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنانی ضمن اذعان به این مطلب که رسوایی‌های جنسی موجب دور شدن مردم از کلیسای کاتولیک شده اعلام کرد که کلیسای کاتولیک باید شیوه‌های خود را تغییر دهد.
پاپ فرانسیس: رسوایی جنسی منجر به دور شدن مردم از کلیسای کاتولیک شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «پاپ فرانسیس»، رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنانی ضمن اذعان به این مطلب که رسوایی‌های جنسی موجب دور شدن مردم از کلیسای کاتولیک شده اعلام کرد که کلیسای کاتولیک باید شیوه‌های خود را تغییر دهد.

بر اساس گزارش میزان، پاپ فرانسیس در چهارمین و آخرین روز سفر خود به بالتیک مستقیما به بحران رسوایی جنسی در کلیسای کاتولیک اشاره کرد و گفت: رسوایی جنسی موجب ایجاد نوساناتی در کلیسای کاتولیک شده و مردم در حال دور شدن از آن هستندف کلیسای کاتولیک برای حفظ نسل‌های آینده باید روش‌های خود را تغییر دهد.

این سفر پاپ فرانسیس همزمان با انتشار اخبار فاجعه‌بار برای کلیسا مبنی بر چند دهه سوء استفاده جنسی از کودکان در کلیسای آلمان است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها از سال ۱۹۴۶ تا سال ۲۰۱۴ بیش از ۳۷۰۰ کودک از سوی اعضای کلیسا مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند و کلیسای آلمان نیز این موضوع را مخفی نگه‌ داشته است.

پاپ فرانسیس طی سخنانی در جمع جوانان در این سفر اذعان کرده است: بسیاری از جوانان این حس را دارند که کلیسای کاتولیک چیزی برای ارائه به آن‌ها ندارد و مسائل امروز آن‌ها را درک نمی‌کند.

طی ماه‌های اخیر موارد بسیاری از تجاوز جنسی به کودکان در کلیسا افشا شده و اوایل ماه گذشته میلادی نیز دیوان عالی ایالت پنسیلوانیا در آمریکا گزارشی شامل اسامی ۳۰۰ کشیش که متهم به تجاوز جنسی به کودکان منتشر کرد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 12 خرداد 1399 - 11:23:43 از آدرس: