تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
حسینیان: همچنان مشکل ویزای جعلی داریم
شنبه 28 مهر 1397 - 16:49:00 |  حقوق شهروندی

سرکنسول ایران در عراق با اشاره به اینکه هزینه ها در کربلا افزایش پیدا نکرده است ، افزود: زوار برای یک سفر خارجی ۱۵ روزه پول همراه داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، میرمسعود حسینیان در گفتگوی زنده با رادیو اربعین اظهار کرد: مواکب آماده پذیرایی از زوار هستند.
وی افزود: هوای کربلا مطبوع و خوب است و با بارندگی دیروز، هوا رو به خنکی می رود.
حسینیان در توصیه به زوار گفت: همچنان مشکل ویزای جعلی را داریم. دو راه برای گرفتن ویزا وجود دارد؛ اولا اگر ویزایی کمتر از قیمت رسمی اعلام شود، جای شک دارد و دوم اینکه ویزا باید از سامانه سماح یا دفاتر حج و زیارت تهیه شود.»
وی ضمن توصیه به بیماران برای همراه داشتن داروهای خاص اظهار کرد: عزیزانی که مشکل روحی دارند، داروهای خود را قطع نکنند.
حسینیان گفت: «کسانی که از مرز رد شده اند، باید بدانند احترام به قوانین عراق الزامی است؛ روز گذشته مسئولان عراقی درخواست داشتند زوار فقط از مسیرهایی که وجود دارد، عبور کنند.
وی با بیان اینکه در طول مسیر رعایت امنیت و بهداشت شخصی الزامی است، افزود: هر کس باید متناسب با وضعیت جسمانی از مواد غذایی موکب ها استفاده کند و زوار هر غذایی را به بهانه تبرک امام حسین-ع- استفاده نکنند.
حسینیان گفت: با توجه به احترام به حرم، آقایان در پوشش لباس منظم و مرتب ظاهر شوند و به گونه ای نباشد که زائران ما انگشت نما شوند.
وی افزود: با توجه به اینکه زوار در طول مسیر نیازمند پول هستند، باید دینار عراق
همراه داشته باشند.
حسینیان خاطرنشان کرد : عزیزان متناسب با یک سفر خارجی ۱۵ روزه پول همراه داشته باشند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 22:30:39 از آدرس: