تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بیانیه ستاد حقوق بشر ایران درباره وقایع اخیر فرانسه
دوشنبه 19 آذر 1397 - 18:54:39 |  حقوق بشر  > جهان

در پی حوادث اخیر فرانسه و سرکوب معترضان موسوم به جلیقه زرد، ستاد حقوق بشر قوه قضائیه بیانیه ای خطاب به سازمان های بین المللی و دولت فرانسه منتشر کرد.
بیانیه ستاد حقوق بشر ایران درباره وقایع اخیر فرانسه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، این بیانیه به شرح ذیل می باشد:

باسمه تعالیحوادث اخیر پاریس و شهرهای دیگر فرانسه از جهت مقابله خشونت بار پلیس و نیروهای امنیتی این کشور با مردمی که در مواجهه با بی عدالتی ها و تبعیض های غیر قابل تحمل به پا خواسته اند؛ تاسف بار، خطرناک و نگران کننده است.

دولت فرانسه که خود را متعهد به مقررات و کنوانسیون های حقوق بشر اعلام کرده است باید اولا هرچه زودتر کسانی را که تظاهرات کنندگان را به قتل رسانیده و مضروب کرده اند تحت پیگردِ شفاف قضایی قرار داده و برای اطلاع رسانی نتایج آن  در مجامع بین المللی گزارش های کاملی ارائه دهد.
ثانیا دستگیری های وسیع و بی قاعده ای که عملا مصداق دستگیری خودسرانه و دسته جمعی است هرچه زودتر متوقف شود.
ثالثا دولت فرانسه باید نسبت به دیکتاتوری سکولار، لیبرال سرمایه داری پاسخگو باشد و اجازه دهد مردم این کشور نظرات خود را به راحتی اعلام کنند.

ما از شورای حقوق بشر سازمان ملل انتظار داریم ، مقدمات تعیین گزارشگر ویژه برای اتفاقات اخیر فرانسه را در دستور کار فوری خود قرار دهد و همچنین از دبیر کل سازمان ملل می خواهیم که حوادث ناگوار جاری را به طور منظم زیر نظر داشته و گزارش های مربوطه را برای آگاه‌سازی افکار جامعه بین الملل اعلام نماید.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 1 اسفند 1398 - 17:08:50 از آدرس: