تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تازه ترین گزارش سازمان ملل از آوارگان ایالت راخین
چهارشنبه 19 دی 1397 - 11:59:16 |  حقوق بشر  > جهان

سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد: ۴۵۰۰ نفر از روستاییان در ایالت راخین آواره شده‌اند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، ‌فرحان حق سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد: درگیری‌ها و حضور نیروهای امنیتی در روزهای اخیر بعد از حملات توسط یک گروه شورشی به ایستگاه‌های پلیس در منطقه بوثی دائوگ در چهارم ژانویه ادامه‌ دارد.

‌به نقل از خبرگزاری رویترز، هیئتی از دفتر سازمان ملل در امور بشردوستانه در ۲۹ و ۳۱ دسامبر از روستاهای تائونگ مین کالار، کانسائوک در کیائوک تاو و دو روستای دیگر در شهر پوناگیون بازدید کردند که میزبان ۱۶۰۰ آواره هستند.

در اوایل ماه دسامبر درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و "ارتش آراکان" که خواستار خودمختاری بیشتر در ایالت راخین است، افزایش یافته است.

در همین راستا کنوت اوستبی، نماینده سازمان ملل در امور میانمار نگرانی خود را نسبت به این درگیری‌ها اعلام کرد.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد که او نسبت به وضعیت میانمار بسیار نگران است و از همه طرف‌ها می‌خواهد که حافظ جان و مال شهروندان باشند و حقوق بشر را رعایت کنند.

همچنین سازمان ملل در بیانیه‌ای دیگر آورده است: نماینده این سازمان در امور میانمار از همه طرف‌ها خواسته است تا تلاش‌شان را برای یافتن یک راه صلح آمیز برای وضعیت میانمار و تضمین دسترسی گروه‌های انسان دوستانه به تمام مردم آسیب دیده در این خشونت‌ها انجام دهند.

شورشیان ارتش آراکان چندی قبل همزمان با جشن استقلال میانمار در حمله‌ای به چهار ایستگاه پلیس، ۱۳ پلیس را کشته و ۹ نفر را زخمی کردند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 1 اسفند 1398 - 16:04:48 از آدرس: