تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا
چهارشنبه 19 دی 1397 - 12:01:36 |  حقوق بشر  > جهان

دولت آمریکا بار دیگر تحریم‌هایی را علیه هفت ونزوئلایی از جمله مالک شبکه تلویزیونی این کشور به اتهام کسب میلیاردها دلار از بازار سیاه ارز اعمال کرده است.


به گزارش ایسنا، چند روز پیش از ادای سوگند نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا برای یک دوره جدید، آمریکا وعده داد تا تحریم‌هایی را علیه نزدیکان وی اعمال کند.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در توئیتی نوشت: اقدام امروز خزانه‌داری آمریکا یک گام قوی در اعمال تحریم‌ها و قطع مزایا برای حامیان مادورو است.

براساس گزارش وزارت خزانه داری آمریکا، ونزوئلایی‌های تحریم شده برای فروش دلارهای خود بالاتر از قیمت مصوب دولتی باید به بازار سیاه مراجعه کرده‌اند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، این مبلغ که بیش از ۲.۴ میلیارد دلار است به دست مقام‌های ونزوئلایی رسیده که آن را در بانک‌های آمریکایی و اروپایی سرمایه گذاری کرده‌اند.

استیون منوچن، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدامات ما علیه این شبکه تبادل ارز فاسد نشان دهنده یک اقدام ناامیدکننده از سوی نزدیکان رژیم ونزوئلاست که از این مبالغ و اوضاع نابسامان در این کشور آمریکای لاتین به نفع خود استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: آمریکا همچنان به دنبال مسؤول دانستن این افراد در افول اقتصادی ونزوئلاست و به استفاده از ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی برای حمایت از اقدامات و تلاش‌های مردم این کشور برای احیای دموکراسی ادامه می‌دهد.

وزارت خزانه داری آمریکا تمامی املاک و دارایی‌های ونزوئلایی‌های تحریم شده در آمریکا را مسدود کرده و مجازات‌هایی را برای کسانی که در نقل و انتقالات مالی با آنها دخیل هستند، در نظر گرفته است.

در همین حال، معاون رئیس جمهوری ونزوئلا این تحریم‌ها را تقبیح کرده و گفته که تنها کاری که آمریکا می‌تواند انجام دهد، اعمال تحریم است و این اقدامات خودسرانه است.

وی ادامه داد: اینها یکجانبه هستند چون از سوی دولت سوء استفاده شده و غیرمشروع هستند و وجاهت قانونی ندارند.

وزارت خزانه داری آمریکا مالک شبکه تلویزیونی "گلوبوویژن" به نام "رائول گورین بلیساریو" را به اتهام اختلاس بیش از یک میلیارد دلار در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

فرد دیگر، "کلودیا پاتریشیا دیاز گوین" است که از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳،  خزانه دار ملی ونزوئلا بود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 8 اسفند 1398 - 21:17:17 از آدرس: