تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اتحادیه اروپا ۲ شخصیت و یک نهاد ایرانی را به فهرست تروریسم خود اضافه کرد
چهارشنبه 19 دی 1397 - 12:05:51 |  حقوق بشر  > جهان

رسانه‎های خبری می‎گویند که اتحادیه اروپا ۲ شخصیت و یک نهاد ایرانی را به اتهام آنچه تلاش برای انجام عملیات در اروپا خوانده شده به فهرست تروریسم خود اضافه کرده است.

به گزارش میزان، اسکای نیوز می‎گوید که اتحادیه اروپا ۲ شخصیت و یک نهاد ایرانی را به اتهام آنچه تلاش برای انجام عملیات در اروپا خوانده شده به فهرست تروریسم خود اضافه کرده است.

شورای اروپا با انتشار خبری در وبسایت خود اعلام کرد که ۲ فرد ایرانی و همچنین اداره امنیت داخلی وزارت اطلاعات ایران را به فهرست تروریستی اتحادیه اروپا افزوده است.

شورای اروپا ضمن بیان این مطلب که این تحریم‌ها از امروز اجرایی می‌شوند مدعی شده که قرار دادن نام ۳ فرد و نهاد ایرانی در لیست تروریسم اتحادیه اروپا در واکنش به آنچه تلاش اخیر برای انجام عملیات در خاک اروپا عنوان شده صورت گرفته است.

شورای اروپا همچنین در بررسی ماهانه این لیست تروریسم، تحریم‌های اعمال شده علیه افراد و نهاد‌هایی که در این لیست قرار دارند را تمدید کرد.

بر اساس این گزارش در حال حاضر نام ۱۵ فرد و ۲۱ نهاد و گروه در لیست تروریسم اتحادیه اروپا قرار دارد.

شورای اروپا اعلام کرده افراد و نهاد‌هایی که نام آن‌ها در این لیست قرار دارد هدف مسدود شدن دارایی و تمامی سرمایه‌ها قرار می‌گیرند و اتحادیه اروپا شرکت‌ها و افراد خود را از قرار دادن سرمایه و منابع در اختیار این افراد و نهاد‌ها منع می‌کند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 28 خرداد 1398 - 02:20:17 از آدرس: