تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
جعفری: ارامنه در دفاع مقدس نقش بسیار ممتازی را ایفا کردند
چهارشنبه 19 دی 1397 - 12:19:49 |  اقلیت ها

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی گفت: جامعه ارامنه در دفاع مقدس نقش بسیار ممتازی را ایفا کردند که ۱۲ آزاده و ۱۰۵ شهید را در دفاع از انقلاب اسلامی و میهن عزیزمان تقدیم کردند.

به گزارش صدا و سیما، علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همراه با معاونان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و «اسکندر اسکندریان» نماینده شورای خلیفه گری ارامنه ایران، به مناسبت سال نو میلادی و به منظور قدردانی از خانواده اسرا و شهدای دفاع مقدس به دیدار یکی از جانبازان آزاده ارامنه رفتند.
در ابتدای این دیدار جعفری ضمن تبریک سال نو میلادی و ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) اظهار داشت: آثار هنری آزاده جانباز وارطانیان تجلی عزت و اقتدار ملت ایران به ویژه آزادگان عزیز در دوران اسارت است و ما به وجود این عزیزان افتخار می‌کنیم.
وی در ادامه گفت: جامعه ارامنه در دفاع مقدس نقش بسیار ممتازی را ایفا کردند که ۱۲ آزاده و ۱۰۵ شهید را در دفاع از انقلاب اسلامی و میهن عزیزمان تقدیم کردند.
جعفری با اشاره به تحمل رنج‌ها و سختی‌های دوران اسارت توسط آزادگان صبور و غیور، تأکید کرد: شهدا و آزادگان نه تنها عزت را برای مردم ایران بلکه برای جهان اسلام و تاریخ به ارمغان آوردند.
مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خطاب به خانواده آزاده و جانباز وارطانیان بیان داشت: شما از خیل هنرمندان متعهدی هستید که در کنار مجاهدت‌ها، از ابزار خود نیز برای تحکیم ارزش‌های دفاع مقدس استفاده می‌کنید. ان‌شاالله تمهیداتی فراهم خواهد شد که موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از توانایی شما در این عرصه بیشتر استفاده کنید.
وی افزود: ما پیش بینی کردیم آثار زیبای شما از تمثال شهدای ارامنه را برای اهداء به خانواده‌های آن‌ها داشته باشیم و برای تبیین نقش ارامنه در دفاع مقدس یکی از آثار فاخر جانباز آزاده وارطانیان را به عنوان سمبل در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نگهداری کنیم.
بنا بر این گزارش، سمیک وارطانیان از آزادگان سرافراز ارامنه کشورمان است که در ۲۱ تیر سال ۶۷ در چنگال دشمن بعثی اسیر شد و ۲۷ ماه در اسارت بود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 26 تیر 1398 - 11:56:49 از آدرس: