تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
عربلو خبر داد: اسکان آسیب دیدگان اجتماعی منطقه ۵ پایتخت
چهارشنبه 26 دی 1397 - 14:58:02 |  حقوق شهروندی

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت:پذیرش، انتقال و اسکان آسیب دیدگان اجتماعی در فصل سرما از سطح منطقه ۵ درحال انجام است.

به گزارش میزان، اسماعیل عربلو از پذیرش و اسکان افراد آسیب دیده اجتماعی در فصل سرما خبر داد و اظهار داشت:معتادین متجاهر و کارتن خوابها، آسیب دیدگان اجتماعی هستند که باید کمک کنیم تا به سیکل طبیعی زندگی برگردند و زمینه ترک آن ها، اشتغال، احیای پیوند‌های خانوادگی و اجتماعی آن‌ها فراهم شود.

وی افزود: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، کلیه پرسنل مرد معاونت اجتماعی، از ساعت ۱۹ الی ۲۴ در سطح منطقه ۵، اقدام به گشت زنی و شناسایی مددجویان جامعه هدف کرده و در صورت مشاهده، با مشارکت گشت‌های سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، اقدام به پذیرش و هدایت آن‌ها به مددسرای دائمی منطقه در دره فرحزاد می‌کند.

مددسرای دائمی منطقه ۵ با ظرفیت ۱۲۰ نفر، هر شب به ۸۰ مددجو خدماتی نظیر خدمات پزشکی، مددکاری، مشاوره فردی و گروهی، غذای گرم، صبحانه، استحمام و جای خواب مناسب ارائه می‌دهد و اگر مددجویی تقاضای حمایت در حوزه ترک اعتیاد داشته باشد این مرکز به طور کاملا رایگان نسبت به حمایت این افراد اقدام می‌کند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 10 اسفند 1398 - 10:28:27 از آدرس: