تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اظهارات تازه لیدیسی گراهام درباره حمله نظامی ترامپ به ونزوئلا
دوشنبه 8 بهمن 1397 - 10:13:50 |  حقوق بشر  > جهان

بحران سیاسی در ونزوئلا با احتمال مداخله نظامی آمریکا در این کشور مواجه شده است.
اظهارات تازه لیدیسی گراهام درباره حمله نظامی ترامپ به ونزوئلا

به گزارش میزان، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه گفت ترامپ چند هفته پیش درباره استفاده از نیروی نظامی در ونزوئلا با وی صحبت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، گراهام ادعا کرد چند هفته پیش دونالد ترامپ در مورد استفاده از نیروی نظامی در ونزوئلا با وی گفتگو کرده بود.

گراهام به پایگاه خبری اکسیوس درباره گفتگوی چند هفته پیش خود با ترامپ گفت که وی معتقد بود زمانی که منافع امنیت ملی آمریکا به خطر افتاده باشد باید از نیروی نظامی استفاده کرد.

گراهام به اکسیوس گفت: رئیس جمهور در مورد ونزوئلا "واقعا مصر" بود.
 
ونزوئلا که در حال حاضر با بحران سیاسی جدی مواجه است تاکنون بار‌ها واشنگتن را به سازماندهی کودتای دولتی در این کشور متهم کرد.

چهارشنبه گذشته «خوان گوآیدو» ۳۵ ساله رئیس پارلمان ونزوئلا و رئیس مخالفان دولت مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا خود را رئیس جمهور جدید این کشور خواند. آمریکا و کانادا بلافاصله دولت وی را به رسمیت شناختند.

در پی بالا گرفتن احتمال مداخله نظامی آمریکا در بحران اخیر در ونزوئلا، ارتش این کشور به منظور مقابله با عملیات نظامی مداخله جویانه به مرز کلمبیا اعزام شد.

روابط واشنگتن- کاراکاس از آگوست ۲۰۱۷ که ترامپ در باشگاه گلف خود در نیوجرسی استفاده از گزینه نظامی در مورد ونزوئلا را رد نکرد، با تنش بیشتری همراه شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 19 مرداد 1399 - 14:39:08 از آدرس: