تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تبریکی از جنس یزد به سفیر ونزوئلا
چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 14:06:12 |  حقوق بشر

رییس و معاونان موسسه حقوق بشر صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران با حضور در سفارت جمهوری بولیواری ونزوئلا در ایران، آغاز به کار «کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس» را با ترمه و باقلوای یزدی تبریک گفتند.
تبریکی از جنس یزد به سفیر ونزوئلا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «سامان نیازی» معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا در این باره به خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، گفت: با توجه به جهانی شدن بافت تاریخی و زنده‌ی شهر یزد در این دیدار با سوغات یزد یعنی باقلوا و ترمه برای هدیه استفاده شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت حساس ونزوئلا در شرایط فعلی و آغاز به کار سفیر جدید ونزوئلا در ایران، ورود وی به کشورمان را در این مراسم تبریک گفته و بر تحکیم روابط تاکید کردیم.

نیازی اظهار کرد: در این دیدار ضمن ابراز تاسف از بروز بحران جاری در ونزوئلا، ابراز امیدواری شد که این مشکلات هر چه‌ زودتر حل شود.

به گفته‌ وی، مردم ونزوئلا از دوران هوگو چاوز رییس جمهور فقید این کشور همیشه نشان داده‌اند که در مقابل استعمار امپریالیسم مقاومت می‌کنند و به ‌درستی نشان داده‌اند که تنها راه پیروزی، مقاومت در مقابل امپریالیسم است.

معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا خاطرنشان کرد: همچنین در این دیدار نسبت به حمایت‌های حقوق بشری این موسسه از دولت و ملت ونزوئلا به کمک سایر سازمان‌های حقوق بشری که در مقابل جبهه استکبار ایستاده‌اند، اعلام امادگی شد.

وی در این باره افزود: اعتقاد تمامی سازمان‌های مردم‌نهاد مستقل که از دل مردم بیرون آمده‌اند، مبارزه با امپریالیسم است و همه در چنین شرایطی که ونزوئلا احتیاج به کمک دارد، آماده هرگونه حمایتی از کاراکاس هستند.

نیازی گفت: همچنین در این دیدار ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر اعلام شد که مردم ایران ۴۰ سال پیش علیه حاکم دست‌نشانده آمریکا قیام کردند و امام خمینی(ره) راه دموکراسی را در کشور هموار کرد. جمهوری اسلامی ایران پیش‌کسوت راه دموکراسی است و معتقدیم کشورهای غربی که میانگین مشارکت در انتخابات در آنها زیر ۴۰ درصد است، حق مداخله و ارائه توصیه در زمینه حقوق بشر و دموکراسی به کشورهایی مانند ایران و ونزوئلا که مشارکت انتخاباتی در آنها حداقل ۷۰ درصد است را ندارند.

معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا با یادآوری این که آمریکا سعی دارد تا با انجام این کودتا در ونزوئلا، حق مردم را نقض و منابع غنی ونزوئلا را چپاول کند، گفت: در این دیدار آمادگی مؤسسه صلح زیبا برای اعزام یک تیم دوچرخه‌سواری با مساعدت سفیر ونزوئلا در ایران، برای ارسال پیام صلح و دوستی مردم کشورمان به مردم ونزوئلا را اعلام کرد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 22:12:39 از آدرس: