تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بهره‌برداری از ۱۱۳ مدرسه با ۳۳۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان
یکشنبه 21 بهمن 1397 - 10:14:26 |  کودکان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان، گفت:در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، ۱۱۳ مدرسه در قالب ۳۳۴ کلاس درس در سطح استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
بهره‌برداری از ۱۱۳ مدرسه با ۳۳۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان

به گزارش میزان، علیرضا راشکی با اعلام این خبر گفت: با افتتاح این تعداد مدرسه، ۲۱ هزار و ۲۸۰ مترمربع زیربنا به فضای آموزشی استان افزوده شد که بیش از ۱۰ هزار دانش آموز در سطح استان از آن بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: برای احداث این تعدا فضای آموزشی، ۳۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

راشکی با بیان اینکه ساخت مدارس در استان سیستان و بلوچستان پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رشد قابل توجهی داشته است گفت: از ۴ هزار و ۹۳۴ مدرسه موجود در استان، ۳ هزار و ۳۳۵ مدرسه طی این چهل سال احداث شده است که ۶۸ درصد کل مدارس استان را شامل می‌شود که نشان از توجه نظام مقدس جمهوری اسلامی به توسعه فضا‌های آموزشی دارد.

از ۳۳۴ کلاس درس افتتاح شده، ۲۹۵ کلاس درس در قالب ۱۰۹ مدرسه با مشارکت خیرین مدرسه ساز احداث شده که این میزان مشارکت قابل توجهی است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان همچنین از آغاز ساخت ۱۰ مدرسه جدید دیگر با بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال ریال اعتبار خبر داد و ابراز امیدواری کرد: این پروزه‌ها تا مهر ماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ جمعه 9 اسفند 1398 - 21:12:22 از آدرس: