تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
مخالفت مقامات امارات با آزادی یک زن زندانی مبتلا به بیماری سرطان
یکشنبه 21 بهمن 1397 - 15:42:59 |  حقوق بشر  > جهان

مرکز بین المللی عدالت و حقوق بشر اعلام کرد امارات عربی متحده علیاء عبد النور زندانی زن مبتلا به سرطان را آزاد نمی کند.

به گزارش صدا و سیما، مرکز بین المللی عدالت و حقوق بشر که مقر آن در ژنو است فاش کرد امارات با آزادی علیاء عبد النور که مبتلا به سرطان است ، مخالفت کرده است .
این مرکز افزود این زندانی زن در میان تدابیر شدید امنیتی و مراقبتی به بیمارستان توام در شهر العین انتقال یافت .
مرکز بین المللی عدالت و حقوق بشر افزود علیاء عبد النور در تاریخ 10 ژانویه گذشته بدون اطلاع خانواده و بدون هیچ توجیهی به بیمارستان انتقال یافت و اعضای خانواده عبد النور پس از تماس های مکرر از محل نگهداری او اطلاع پیدا کردند .
اعضای خانواده عبد النور پس از اینکه فهمیدند او در بیمارستان توام شهر العین بستری است فقط یک بار( 21 ژانویه ) توانستند با علیاء عبد النور ملاقات کنند چون ماموران امنیتی امارات به آنان اجازه ملاقات ندادند .
گفتنی است سرویس های امنیتی امارات علیاء عبد النور را در تاریخ 29 ژوئیه سال 2015 بازداشت و او را در مکان سری و تحت شکنجه و بدرفتاری شدید قرار دادند .
در ماه مه گذشته یک نوار صوتی از عبد النور به بیرون درز کرد که نشان می داد او در معرض شکنجه ، ارعاب و محرومیت از درمان و داروهای مناسب قراردارد .
مرکز بین المللی عدالت و حقوق بشر اعلام کرد اندکی پس از بازداشت علیاء عبد النور پزشکان اعلام کردند بیماری سرطان وی که در سال 2008 بهبود یافته بود، بار دیگر عود کرده است .
این مرکز افزود با وجود بازگشت بیماری عبد النور اما او همچنان در زندان و درشرایط نامناسب است و بیماری سرطان به تمام بدن او سرایت کرده است و بدون کمک نمی تواند بایستد یا راه برود .
مادر علیاء عبد النور گفت انتقال وی به بیمارستان نه برای بهبود حال و معالجه اش بلکه برای دور کردن او و تلاش برای مخفی نگه داشتن وضعیت او از جامعه جهانی است .


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ شنبه 3 اسفند 1398 - 03:55:06 از آدرس: