تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
واشنگتن پست؛ عربستان سعودی فعالان زن را شکنجه می کند
دوشنبه 22 بهمن 1397 - 18:16:01 |  حقوق بشر  > جهان

پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: عربستان سعودی فعالان زن را شکنجه می کند و باید با تبعات آن مواجه شود.
واشنگتن پست؛ عربستان سعودی فعالان زن را شکنجه می کند

به گزارش صداوسیما؛ پایگاه اینترنتی واشنگتن پست در گزارشی نوشت: عربستان سعودی به شکلی ظالمانه فعالان زن را شکنجه می کند و باید با تبعات آن مواجه شود.
به تدریج روشن شده است که یکی از شنیع ترین موارد شکنجه زندانیان سیاسی سال گذشته در عربستان سعودی بوده است و احتمالا همچنان ادامه دارد. قربانیان شکنجه زنانی هستند که به خاطر حمایت از حقوق مدنی اساسی مانند حق رانندگی بازداشت شده اند. تا ماهها بعد از بازداشت تعدادی از این زنان در حبس انفرادی نگهداشته و در معرض ضرب و شتم ، شوک الکتریکی، غرق مصنوعی و اذیت و آزار جنسی قرار داشته اند. مقامات ارشد سعودی به دخالت مستقیم در شکنجه این افراد متهم هستند. و همانند پرونده قتل جمال خاشقجی لازم است که با تبعات جنایات خود روبرو شوند.
عفو بین الملل دهها فعال زن و چندین مرد را که از ابتدای ماه مه گذشته بازداشت شده اند و هنوز در بازداشت به سر می برند شناسایی کرده است . این سازمان ماه گذشته اعلام کرد ده تن از آنها در طول سه ماه نخست بازداشت در یک زندان مخفی شکنجه شده اند. دست کم یکی از زنان به نام لجین الهذلول از سوی سعود القحطانی یکی از معاونان ارشد محمد بن سلمان ولیعهد عربستان که ناظر به شکنجه وی بوده تهدید به تجاوز شده است.
این هفته در گزارش جدید هیئتی از پارلمان انگلیس بر جدی بودن شکنجه برخی از این افراد تاکید و اعلام شده بود برخی از این زمان در معرض رفتاری ظالمانه و غیر انسانی قرار گرفته اند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1399 - 01:14:28 از آدرس: