تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ورود ۳۰۰ تن کمک بشردوستانه روسیه به ونزوئلا
سه شنبه 30 بهمن 1397 - 09:28:12 |  حقوق بشر  > جهان

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز دوشنبه از ورود سیصد تن کمک‌های بشردوستانه روسیه به ونزوئلا خبر داد و بار دیگر بر مخالفت خود با ورود کمک‌های غذایی و دارویی آمریکا به کشورش تاکید کرد.
ورود ۳۰۰ تن کمک بشردوستانه روسیه به ونزوئلا

به گزارش صدا و سیما، رئیس جمهور ونزوئلا در اظهاراتی که از تلویزیون سراسری ونزوئلا پخش شد، گفت: روز چهارشنبه سیصد تن کمک بشردوستانه از روسیه رسیده است. این کمک‌ها محصولات دارویی بسیار ارزشمند است.
رئیس جمهور ونزوئلا اقدام آمریکا را در ارسال کمک به ونزوئلا به درخواست خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا یک "نمایش سیاسی" توصیف کرد.
مادورو با تایید ارسال کمک‌های بشردوستانه از روسیه، ترکیه، چین و سازمان ملل متحد تصریح کرد ما از طرف همه آژانس‌های امدادرسان سازمان ملل متحد حمایت‌های فنی دریافت می‌کنیم.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کاراکاس، رئیس جمهور ونزوئلا افزود طی روز‌های آینده خبر ورود کمک‌های دارویی یا مواد اولیه‌ای را که با استفاده از آن‌ها می‌توان در داخل کشور دارو ساخت، اعلام خواهیم کرد. این کمک‌ها توسط کشور‌های مختلف و از طریق سازمان ملل متحد به ونزوئلا وارد می‌شود.
بحران سیاسی ونزوئلا دوشنبه این هفته وارد مرحله جدیدی شد. خوان گوایدو رئیس مجمع ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان که خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرده است ابراز اطمینان کرد که کمک‌های بشردوستانه آمریکا به هر قیمتی که شده و به رغم همه مخالفت‌های شدید مادورو روز شنبه وارد ونزوئلا خواهد شد. دولت مادورو این کمک‌ها را مرحله مقدماتی برای مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا می‌داند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 23:07:32 از آدرس: