تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بارزترین پرونده‌های حقوق بشری رژیم آل خلیفه
یکشنبه 5 اسفند 1397 - 12:12:44 |  حقوق بشر  > جهان

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها از این که زندانیان بحرینی به سبب داشتن مذهب تشیع مورد شکنجه و بدرفتاری قرار می‌گیرند ابراز نگرانی کرد.
بارزترین پرونده‌های حقوق بشری رژیم آل خلیفه

به گزارش صدا و سیما، یک سازمان حقوق بشری، بازداشت‌های ظالمانه و شکنجه را مهمترین پرونده‌های بحرین در شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اینترنتی منامه پست، بنیاد آمریکایی دفاع از دموکراسی‌ها اعلام کرد مهمترین مسائل کشور بحرین که در گزارش‌های مشترک تیم اقدامات ویژه در چهلمین نشست شورای حقوق بشر ذکر شده شامل بازداشت‌های ظالمانه، استقلال قضات و وکلا، (آزادی) دین و اعتقاد، تروریسم، شکنجه و مسائل مربوط به بهداشت، آب و سرویس بهداشتی زندانیان است.
این سازمان در تارنمای الکترونیکی خود با اشاره به اطلاعاتی که از بازداشت ظالمانه، ربایش و شکنجه ۲۰ نفر دریافت کرده است نسبت به ادعا‌های مطرح شده علیه آنان ابراز نگرانی کرد. این افراد در دادگاه گروهی به وابستگی به یک سازمان تروریستی محکوم شده اند، اما محاکمه آنان دارای هیچ یک از شرایط و معیار‌های بین المللی محاکمه و اقدامات قانونی عادلانه نیست و با معاهده بین المللی ویژه حقوق مدنی و سیاسی و توافقنامه مبارزه با شکنجه که بحرین در سال ۲۰۰۶ به آن پیوسته است تعارض دارد.
بنیاد آمریکایی دفاع از دموکراسی‌ها از این که برخی زندانیان از عبادت منع می‌شوند و برخی دیگر به سبب داشتن مذهب تشیع هدف شکنجه و بدرفتاری قرار می‌گیرند ابراز نگرانی کرد. این سازمان با اشاره به قطع آب زندان جو و مرکز بازداشت الحوض الجاف، این اقدام را نقض حق دسترسی به آب و سرویس بهداشتی برشمرد که سلامت زندانیان را تهدید می‌کند.
این بنیاد خاطرنشان کرد کمیته مبارزه با شکنجه و کمیته حقوق بشر دریافته اند که بازداشت‌ها ممکن است با رفتار غیرانسانی و توهین آمیز همراه باشند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 15:16:54 از آدرس: