تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
وزیر خارجه قطر در نشست شورای حقوق بشر رژیم صهیونیستی را محکوم کرد
دوشنبه 6 اسفند 1397 - 15:39:16 |  حقوق بشر  > جهان

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی گفت: تلاش های اشغالگران را برای تغییر ترکیب جمعیتی قدس اشغالی رد می کنیم.
وزیر خارجه قطر در نشست شورای حقوق بشر رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

به گزارش صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر؛ وزیر امور خارجه قطر اقدامات رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی را محکوم کرد.
 محمد بن عبدالرحمن آل ثانی در سخنرانی خود در نشست افتتاحیه چهلمین دوره شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: از تلاش های مشترک برای تقویت نقش شورای حقوق بشر قدردانی می کنیم و به تلاش های بیشتری در این زمینه نیاز داریم. برای بهبود وضع کارگران خارجی در قطر، قوانینی درباره اقامت دائم در کشور صادر شد. با وجود محاصره غیرقانونی قطر، ما گام های بلندی در مسیر توسعه بر می داریم.

وی افزود: ما شراکت راهبردی با سازمان های بین المللی را به منظور تقویت امنیت و توسعه پایدار، گسترش دادیم. جامعه جهانی جعلی بودن دروغ هایی که برای محاصره غیرقانونی قطر مطرح شد، درک کرده است. اقدامات کشورهای محاصره کننده قطر، نقض معاهده حقوق بشر و منشور ملل متحد است. از تلاش های امیر کویت برای میانجی گری قدردانی می کنیم.

محمد بن عبدالرحمن خاطر نشان کرد: تلاش های اشغالگران را برای تغییر ترکیب جمعیتی قدس اشغالی رد می کنیم. بر لزوم ادامه تلاش به منظور تحقق صلح و دستیابی به راه حل پایدار و عادلانه برای مسئله فلسطین تاکید می کنیم. از دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران سوریه بر اساس بیانیه کنفرانس ژنو یک حمایت می کنیم. بر حمایت خود از همه تلاش ها با هدف دستیابی به راه حلی برای بحران سوریه تاکید می کنیم. از طرف های یمنی می خواهیم به منافع ملی خود به منظور رسیدن به راه حل سیاسی و پایان دادن به جنگ، اولویت دهند. بین المللی شدن تروریسم مستلزم آن است که با دلایل واقعی ایجاد آن مقابله و برای گسترش حقوق بشر تلاش کنیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ شنبه 29 تیر 1398 - 15:07:04 از آدرس: