تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
یمن: سازمان ملل در جنایات سعودیها در یمن سهیم است
سه شنبه 21 اسفند 1397 - 12:21:05 |  حقوق بشر  > جهان

وزارتخانه های بهداشت و حقوق بشر یمن, جنایت جنگنده های متجاوز سعودی را محکوم کردند و سازمان ملل را مسئول جنایات سعودیها در یمن دانستند.
 یمن: سازمان ملل در جنایات سعودیها در یمن سهیم است


به گزارش شبکه تلویزیونی العالم ؛ وزارتخانه های بهداشت و حقوق بشر یمن, جنایت جنگنده های متجاوز سعودی به منطقه طلان در ناحیه کشر استان حجه را که به شهادت و مجروح شدن دهها تن انجامید, محکوم کردند و سازمان ملل را مسئول جنایات سعودیها در یمن دانستند.
سی حمله هوایی جنگنده های متجاوز سعودی به منطقه کشر در استان حجه, بیش از 41 شهید و زخمی برجای گذاشت, در حالی که شدت حملات به امدادگران اجازه نداد به اجساد قربانیان نزدیک شوند.
مجروحانی که به علت وخامت حالت جسمانی, به سختی به بیمارستانی در صنعا منتقل شدند, اصرار داشتند با وجود همه درد و رنجشان, پیام خود را به گوش جهان برسانند.
یکی از مجروحان زن به خبرنگار العالم گفت: «با وجود همه جنایات و کشتارهای وحشیانه آنان, هرگز عقب نشینی نمی کنیم و از آن دست نمی کشیم».
یکی از همراهان مجروحان نیز گفت: «12 نفر از اعضای خانواده من به شهادت رسیدند, از افراد کهنسال گرفته تا کودکان و حتی نوزدان که کوچکترین آنها, دخترم آمنه مصطفی بود که تنها بیست روز سن داشت».
جنایت اخیر سعودیها با ابراز انزجار شدید مردم و مسئولان یمن همراه شد, به گونه ای که وزارتخانه های بهداشت و حقوق بشر یمن, ارتکاب کشتارهای پیوسته در حق غیرنظامیان را محکوم کردند و سازمان ملل را شریک ائتلاف سعودی و مسئول اقدامات متجاوزان دانستند, زیرا این سازمان در برابر هر جنایتی که اتفاق می افتد سکوت می کند.
علی تیسیر, سرپرست وزارت حقوق بشر یمن در گفتگویی با العالم گفت: «جامعه جهانی, یکی از عناصر اصلی از این تجاوز است. در گذشته بر این باور بودیم تدابیر قانونی زیادی در ارتباط با قانون بین المللی حقوق بشر و قانون بین المللی جنائی اتخاذ خواهد کرد, اما آن را بسیار هماهنگ و همراه با ائتلاف متجاوزان یافتیم».
پزشکان تاکید می کنند حال جسمانی بسیاری از زنان مجروحی که در این بیمارستان بستری شده اند, وخیم است و برخی از آنان نیز در کما به سر می برند, در حالی که دختر بچه ای پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. اینها همه گواهی است تا مظلومیت مردم یمن را در برابر نظام عربستان در طول نسلها جاودانه کند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: العالم
چاپ شده در تاریخ شنبه 3 اسفند 1398 - 03:30:05 از آدرس: