تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تجمع اعتراضی حامیان و مخالفان عضو مسلمان کنگره در «مینه‌سوتا»
سه شنبه 27 فروردین 1398 - 15:19:16 |  حقوق بشر  > جهان

حضور رئیس‌جمهور آمریکا در یک مراسم در ایالت «مینه‌سوتا» بعد از انتقادات اخیر او از «ایلهان عمر» نماینده مسلمان کنگره سبب شد حامیان و مخالفان ایلهان عمر تظاهرات کنند.
تجمع اعتراضی حامیان و مخالفان عضو مسلمان کنگره در «مینه‌سوتا»

به گزارش فارس، در حالی که جنجال‌ها درباره حملات لفظی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به «ایلهان عمر» نماینده مسلمان کنگره این کشور ادامه دارد، حامیان و مخالفان این دو نفر از فرصت حضور ترامپ در ایالت مینه‌سوتا برای برگزاری تظاهرات استفاده کردند.

رئیس‌جمهور آمریکا که در روزهای اخیر به دنبال انتشار یک کلیپ تقطیع شده از اظهارات «ایلهان عمر» عضو مسلمان و نماینده ایالت «مینه‌سوتا» مجلس نمایندگان آمریکا درباره حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ جنجال‌های زیای ایجاد کرده بود، روز دوشنبه (دیروز) برای شرکت در یک مراسم به شهر «برنزویل» این ایالت سفر کرد.

حضور دونالد ترامپ در این ایالت سبب شد که حامیان خانم عمر و مخالفان رئیس‌جمهور آمریکا در مقابل محل برگزاری نشست در برنزویل حاضر شده و علیه مواضع ترامپ شعار دهند.

«شورای روابط آمریکایی-اسلامی» که مسئول برگزاری تظاهرات حمایتی از این نماینده مسلمان کنگره بوده، در بیانیه‌ای اعلام کرد که در اعتراض به مواضع ترامپ علیه ایلهان عمر در رابطه با حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر این تجمع را ترتیب داد.

در بیانیه این شورا آمده  که این تظاهرات به منظور «تمرکز کردن بر حمایت از ایلهان عمر» برگزار شده است.

پایگاه «هیل» گزارش داده که علاوه بر حامیان این نماینده مسلمان کنگره، برخی از طرفداران اسلام ستیز ترامپ هم در خیابانی نزدیک به محل تجمع حامیان ایلهان عمر در برنزویل تجمع کردند.

حامیان رئیس‌جمهور آمریکا، پلاکاردها و نوشته‌هایی در دست داشتند که روی آنها مطالبی از قبیل «(ایلهان) عمر باید کنار برود» و «مسلمانان حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را انجام دادند»، نوشته شده بود.

ایلهان عمر روز گذشته اعلام کرده بود که بعد از انتشار کلیپ تقطیع شده اظهارات او توسط ترامپ، تهدیدهای جانی زیادی دریافت کرده است.

این کلیپ که حاوی تصاویری از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ است، خانم عمر را به بی‌توجهی به قربانیان این حملات و حمایت تلویحی از عاملان آن متهم کرده است.


عکس بی‌بی‌سی از تجمع حامیان و مخالفان نماینده مسلمان کنگره آمریکا


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: فارس
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 05:46:36 از آدرس: