تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دیده بان حقوق بشر: مصر صلاحیت برگزاری نشست سران آفریقا را ندارد
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 - 10:07:14 |  حقوق بشر  > جهان

سازمان دیده بان حقوق بشر (هیومن رایتس واچ) روز چهارشنبه با انتقاد از برگزاری نشست سران آفریقا در قاهره برای بررسی وضعیت لیبی و سودان، تاکید کرد که مصر خود شاهد بدترین انواع نقض حقوق بشر است و صلاحیت برگزاری چنین نشست هایی را ندارد.
 دیده بان حقوق بشر: مصر صلاحیت برگزاری نشست سران آفریقا را ندارد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری الجزیره، دیده بان حقوق بشر افزود : 15 نهاد مصری ، آفریقایی و بین المللی اعلام کردند که دولت مصر چندین دهه است که حقوق بشر را نقض می کند و این کشور شاهد بدترین بحران در این زمینه است.
این نهاد بین المللی تاکید کرد که دولت مصر تلاش می کند که استقلال کمیسیون آفریقایی حقوق بشر را از بین ببرد.
قاهره روز گذشته (سه شنبه) میزبان دو نشست سران آفریقا برای بررسی وضعیت سودان و لیبی بود.
عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در حاشیه نشست سران آفریقا، با رؤسای جمهوری کشورهای آفریقایی مانند چاد، جیبوتی، رواندا، سومالی، کنگو و آفریقای جنوبی دیدار کرد.
کشورهای شمال آفریقا از جمله سودان والجزایر و لیبی طی ماه ها اخیر شاهد تنش و خشونت است.
تنش ها در لیبی از آغاز حملات نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر آغاز شد و همچنان درگیری با نیروهای ارتش دولت وفاق ملی ادامه دارد.
در سودان نیز اعتراضات مردمی طی چهار ماه به برکناری عمر البشیر رئیس جمهوری این کشور و اعلام حکومت نظامی به مدت دو سال انجامید.
مصر در حالی میزبان چنین نشستی شده است که سازمان‌های بین ‌المللی حقوق بشر بارها دولت السیسی را به نقض حقوق بشر متهم و حکومت وی را سرکوبگرتر از رژیم حسنی مبارک توصیف کرده‌ اند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایرنا
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 24 تیر 1399 - 22:47:42 از آدرس: