تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بازگشت آمریکا به موضوع حقوق بشر در کره شمالی
سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 - 11:36:43 |  حقوق بشر  > جهان

آمریکا که مذاکرات خلع سلاح هسته ای با پیونگ یانگ را در آستانه شکست می بیند، برای تحت فشار گذاشتن کره شمالی بار دیگر به سراغ موضوع حقوق بشر رفت.
بازگشت آمریکا به موضوع حقوق بشر در کره شمالی


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، «مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به مناسبت «هفته آزادی در کره شمالی» به تلاش فعالان حقوق بشر و کسانی که از کره شمالی گریخته و می‌کوشند به اطلاع رسانی درباره وضعیت وخیم حقوق بشر کمک کنند، اشاره کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است: حکومت کره شمالی در طول دهه‌های گذشته به شکلی فاحش حقوق بشر و آزادی‌های اساسی شهروندان این کشور را نقض کرده است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، حدود ۱۰۰ هزار زندانی سیاسی در اردوگاه‌ها نگهداری می‌شوند و اعضای خانواده و فرزندان این افراد در کنارشان در رنج و عذاب سختی هستند. علاوه بر این، زندانیانی که برای رهایی از این فضای خفقان اقدام به فرار می‌کنند، اغلب یا کشته می‌شوند یا در صورت دستگیری مورد شکنجه قرار می‌گیرند.

به نظر می‌رسد هدف اصلی آمریکا از انتشار این گزارش زیر فشار قرار دادن کره شمالی برای ادامه روند خلع سلاح هسته‌ای است. کره شمالی در یک ماه اخیر گرایش بیشتری به سمت روسیه، چین و ایران پیدا کرده و در هفته گذشته نیز پیونگ یانگ درباره شکست مذاکرات خلع سلاح به آمریکا هشدار داده بود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: مهر
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1399 - 01:39:16 از آدرس: