تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بازدید رئیس قوه قضاییه از بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت تهران
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 - 08:56:33 |  قوه قضائیه

آیت الله رئیسی در دومین شامگاه ماه مبارک رمضان با حضور در کانون اصلاح و تربیت تهران ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این کانون، از نزدیک در جریان آخرین فعالیتهای آن قرار گرفت و در فضایی صمیمی با مددجویان و مربیان به گفتگو پرداخت.
بازدید رئیس قوه قضاییه از بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، در این بازدید که بختیاری رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، جهانگیر رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محبی مدیرکل زندان‌های تهران و دیگر مسئولان سازمان زندان‌ها رییس قوه قضاییه را همراهی می‌کردند، آیت الله رییسی با حضور در کارگاه‌های کانون اصلاح و تربیت از جمله سفالگری، عروسک سازی، نجاری و جوش پرس، از نزدیک در جریان مسایل و وضعیت مددجویان قرار گرفت و در فضایی صمیمانه به گفتگو با آن‌ها پرداخت.

در ادامه این بازدید،  رئیس قوه قضاییه با حضور در کارگاه‌های معرق کاری، از نزدیک در جریان فعالیت‌های مددجویان قرار گرفت و با مددکاران نیز به گفتگو پرداخت.

آیت الله رئیسی پس از این بازدید و بعد از اقامه نماز ، دومین شب از ماه مبارک رمضان را در کنار مددکاران افطار نمود و به سخنرانی پرداخت.

رئیس قوه قضاییه حضور در این کانون را فرصتی ارزشمند دانست و خطاب به مددجویان جوان بیان داشت: توفیق شد در این ایام عزیز و ماه مبارک، در جمع شما عزیزان باشیم که به هر علت  محکوم به حضور در این مکان شده اید.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه هر انسانی بنا به دلایلی همچون فکر بد یا دوست بد، همکار و همنشین بد امکان دارد به انحراف و گناهی کشیده شود تصریح کرد: خدا را شکر که برای شما زمینه ای فراهم شده تا با حضور در این کانون و تحت آموزش و تربیت مربیانی دلسوز و در فضایی توام با کار و تلاش و حرفه آموزی؛ با خدای خود عهد ببندید و بازگشتی دوباره را به زندگی سالم و پاک تجربه کنید.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت قدر دانستن فرصتها و لحظات ناب زندگی و حیات در رقم خوردن سرنوشت انسانها بیان داشت:هر زمان که انسان موفق شود با توبه و با عنایت الهی به خود آید و به خدای خود برگردد،آن لحظه، لحظه سرنوشت و غنیمتی برای رستگار شدن است و بی تردید خداوند متعال توبه پذیر است بویژه در این ماه مبارک که ماه امید است.

آیت الله رئیسی با تقدیر از زحمات و مجاهدات مدیران، کارکنان و مربیان سازمان زندانها و کانون اصلاح و تربیت جوانان خاطر نشان کرد: این کار و تلاش شما عزیزان تداعی کننده و یادآور آیه" وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا" (هـر کـس نفسی را زنـده کـنـد گویا همه مردم را زنده کرده است(مائده 32) است؛  یعنی شما با تربیت و حرفه آموزی به نوجوان و جوانی که تا دیروز مجرم و خلافکار بوده و الان مددجو است در واقع نه تنها او را بلکه همه جامعه را نجات می دهید و از شر آسیبهای بیشتر می رهانید.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت مهارت آموزی و اعطای گواهی فنی-حرفه ای به مددجویان ادامه داد: اینکه در کنار این آموزش، مدارک و گواهینامه مهارت نیز به مددجویان اعطا می شود تا بعد از بازگشت به دامان جامعه شغلی آبرومند داشته باشند و به ارائه خدمت بپردازند،کاری بسیار ارزشمند و دارای اجر و ثواب است.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه الحمد لله میزان جمعیت این کانون نسبت به نرخ جمعیت تهران، زیاد نیست افزود: آرزوی ما اینست که دفعه بعد که در این کانون حاضر می شویم جمعیت از این هم کمتر باشد و به نقطه ای برسیم که کمترین زندانی را بویژه در میان جوانان داشته باشیم چراکه جای جوانان ما اینجا نیست و آنها باید به امور بسیار مهمتر در خانواده و عرصه جامعه بپردازند.

رئیس قوه قضاییه در پایان ضمن تقدیر مجدد از  زحمات همه کارکنان و مربیان این کانون و همچنین رئیس سازمان زندانها و معاونان و مدیران و کارکنان این سازمان در گستره کشور،اظهار کرد: همه این امکانات و سرمایه ها در اینجا جمع شده تا این جوانانی که به هر دلیلی به وادی خلاف کشیده شده اند را متحول کند  و آنها را به دامان خانواده و جامعه و یک زندگی پاک و سالم برگرداند و در این شب عزیز ماه رمضان از خداوند متعال می خواهیم به همه ما توفیق توبه و خدمت عطا نموده و مورد عفو و بخشش خویش قرار دهد.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 23 تیر 1399 - 20:38:59 از آدرس: