تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
صادقی: ۲۵۷ پرونده با موضوع تغییر غیرمجاز کاربری اراضی زراعی تشکیل شد
شنبه 21 اردیبهشت 1398 - 08:16:44 |  قوه قضائیه

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از تشکیل ۲۵۷ فقره پرونده با موضوع تغییر کاربری اراضی زراعی در سال ۹۷ در دادگستری استان خبر داد و گفت: در اجرای مواد ۳ و ۱۰ قانون حفظ کاربری ۱۲ هکتار از این اراضی به وضع سابق اعاده شده است.
صادقی: ۲۵۷ پرونده با موضوع تغییر غیرمجاز کاربری اراضی زراعی تشکیل شد

به گزارش میزان، محمد حسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با بیان این که در سال گذشته ۲۵۷ فقره پرونده تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زارعی در دادگستری استان تشکیل شده است گفت: این تعداد پرونده مربوط به ۴۸ هکتار زمین زارعی است که اعاده آن‌ها به وضعیت سابق با دستور قضایی و مجازات مرتکبین در دستور کار قرار داشته و دارد.

وی از قطعیت یافتن حکم تعدادی از این پرونده‌ها خبر داد و گفت: از مجموع ۴۸ هکتار زمینی که برای آن‌ها پرونده تشکیل شده، ۱۲ هکتار با دستور قضایی در اجرای مواد ۳ و ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی به وضع سابق اعاده شده است.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: رسیدگی دقیق به سایر پرونده‌ها نیز باجدیت. واولویت تاحصول نتیجه قطعی و اجرای آن در دستور کار خواهد بود.

وی در ادامه حفظ کاربری اراضی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی به مسکونی و غیر آن را یکی از اولویت‌های سازمان امور اراضی کشور عنوان کرد و افزود: شورای حفظ حقوق بیت المال استان نیز تمام اهتمام خود را بکار گرفته تا این مهم در استان مورد توجه و پیگیری جدی قرار گیرد

این مقام قضایی از شهرداری، اتحادیه مشاوران املاک و اداره ثبت اسناد و املاک خواست در راستای تکالیفی که مطابق قانون برعهده دارند از هرگونه تفکیک با قطعه بندی بدون مجوز قانونی اراضی زراعی بویژه اراضی حاشیه شهر توسط افراد سودجو جلوگیری کرده و با پایش مستمر مناطق معد دست اندازی و تعدی متهمان را برای تعقیب کیفری به مرجع قضایی معرفی کنند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 10 خرداد 1399 - 22:05:36 از آدرس: